האם עיריית באר שבע מאפשרת לעמותת שמאל קיצוני לפעול במקלט הפועל במימון עירוני? התשובה כנראה חיובית.

חדשות 20 בדיגיטל חושף היום (ד') כי מזה זמן רב פועל בשכונה ד' בבאר שבע, מקלט בשם "מולתקא" של 'הפורום לדו קיום', אשר מתרחשים בו אירועי שמאל קיצוני, ובינהם אירוח אישה של מחבל, "התנגדות לכיבוש", סדנאות צילום לילדים בכפרים בלתי חוקיים כדי להשחיר את מדינת ישראל בעולם, שיחות עם תושבי עזה, ציון יום "הנכבא" ועוד שלל אירועים שספק רב מי מתושבי באר שבע יודע שמתקיים במימונו.

לוח אירועים מולתקא

הערב, (ד') מתקיים במקום אירוע תחת הכותרת "המאבק הפלסטיני מאז ועד היום", זאת ועוד בהזמנת האירוע מופיעות המילים הבאות: גם אם בשקט, גם אם ברעש, הכיבוש הישראלי את הגדה המערבית ואת עזה לא מפסיק".

צילום: מתוך עמוד הפייסבוק מולתקא

לפני חודש נערך שם אירוע נוסף שבו אורחת הכבוד הייתה אשתו של הרוצח ואליד דקא, שרצח את החייל משה תמם ז"ל. היא סיפרה לנוכחים בגאווה, שלמרות האיסור שלהם להתייחד, היא הצליחה להבריח זרע ובקרוב יוולד להם ילד בעקבות כך.

במרוצת השנים במקום העירוני, הגיעו ארגונים הנמנים בשמאל הקיצוני כדוגמאת עדאללה, שוברים שתיקה, האגודה למען זכויות האזרח ועוד, זאת למרות שמדובר בנכס עירוני אשר ניתן לעמותה במטרה לקדם פעילויות תרבות וקהילה. בפועל שוב ושוב ניתן לראות שהמקום משמש במה לתעמולה ערבית תומכת טרור.

לפני כשנה, שופט בית המשפט המחוזי בבאר שבע, אליהו ביתן, הורה לעירייה לפקח שאין מתקיים במקום כל פעילות פוליטית מסיתה ואף העלה תהיות בנוגע לפעילות עד כה באומרו: "כל מה שעושים זה כן נכבא או לא נכבא, מה זה עניינם של תושבי באר שבע?". אולם למרות הנחיות אלה, אין כל שינוי בפעילות העמותה או בפעילות עיריית באר שבע כנגדם.

צילום: מתוך עמוד הפייסבוק מולתקא

למרות פניותינו לעיריית באר שבע, לא קיבלנו כל תגובה.

מארגון בצלמו נמסר: "המקום נקרא פורום דו קיום בפועל הוא מחבל בדו קיום ושוב ושוב תומך טרור. רק לפני חודשים אירח את אשתו של פושע המלחמה הרוצח ואליד דקא ,ועכשיו מארח אנרכיסטים שפוגעים בחיילי צה"ל. זה לא חופש הביטוי זה הסתה .אנחנו מזכירים לעיריה שבג"ץ קבע שעליה לפקח שהמקום אינו מסית"

 

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.