בראיון לאראל סג"ל בתכניתו בגלי צה"ל, התייחס תא"ל במילואים שמואל זכאי לסוגיית הבחירה בין חיי חיילים לבין אזרחי האויב שהתעוררה בעקבות דברי סגן הרמטכ"ל שנחשפו אתמול לפיהם "על חיילים להסתכן כדי לא לפגוע באזרחים".

"צה"ל זה צבא הגנה לישראל, לא צבא ההגנה לפלשתין", הבהיר זכאי, "החובה של חיילי צה"ל, של המהות של הארגון הזה, היא להגן על אזרחי מדינת ישראל".

הפטריוטים החלו בדיון על המוסר הכפול של סגן הרמטכ"ל יאיר גולן, לפיו במקרה בו ייאלץ לבחור בין חיי אזרחים ערבים ובין חיילי צה"ל, יעדיף לשמור על חיי האזרחים.

ליבסקינד טוען כי הבעיה היא במינוח "בלתי מעורבים". "אנחנו מדברים על אזרחי מדינת אויב. כשיאיר גולן מדבר על בלתי-מעורבים הוא מצייראת אשתו של סלאח שחאדה שהרגנו אותה עם בעלה כמו מרגריטה לאוטין ז"ל שבחיסול חשבונות של אנשי איציק אברג'יל נהרגה כבלתי מעורבת בחוף בבת-ים".

בני רבינוביץ' בחר להגן על יאיר גולן גרסת 2006: "למה הוא התכוון? יש לנו עכשיו ידיעה שבבית מסוים בעזה רוצים לירות טיל לעבר ישראל. בבית הזה יש גם בלתי מעורבים. השאלה היא איך מתנהגים במקרה שהצבא לא הספיק לפנות".

הני זובידה ניסה להעמיד דברים על דיוקם: "כשבא קצין כ"כ מוערך ואומר את מה שהוא אומר, אתם באמת חושבים שהוא מעדיף לשים את החיים של צה"ל בסכנה?".

בשלב זה, ענבל גבריאלי התפרצה וצעקה "תמותו, תהיו בשר תותחים, העיקר שנגיד שצה"ל הצבא הכי מוסרי בעולם!".

 

הפטריוטים

הפטריוטים