19:24 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > תמונות ראשונות: מטוס ה"אדיר" בדרכו לישראל

תמונות ראשונות: מטוס ה"אדיר" בדרכו לישראל

עידן חדש בחיל האוויר: ביום שני ינחתו זוג מטוסי ה-"אדיר" הראשונים בישראל, מטוסים שיסמלו את דור העתיד של המערך האווירי של ישראל. צפו

בשבוע הבא ינחתו זוג מטוסי ה-"אדיר" הראשונים בבסיס "נבטים" שבדרום ויביאו עמם עידן חדש לחיל האוויר ולצה"ל. מטוס האדיר הנו מטוס החמקן המתקדם בעולם שיאפשר לחיל האוויר הגנה על שמי מדינת ישראל ופעילות בכל מקום בו ידרש.

קליטת האדיר בחיל האוויר זו קפיצת מדרגה ביחס למטוסי הקרב שיש לנו היום. כדי שיוגדר מטוס קרב כמטוס מדור אחר הוא צריך להיות בעל יכולות מאוד שונות מהמטוסים הקיימים, וכזה הוא האדיר.

ל"אדיר" שלושה מאפיינים עיקריים: הראשון – מאפייני החתימה או החמקנות שלו, השני – מאפייני האוויוניקה והמחשוב שיש בתוך המטוס, והשלישי – זה כמות הסנסורים שנמצאת בכל זמן נתון על המטוס. כשמחברים את שלושת הדברים האלה, מתקבל מטוס שהוא יותר טוב משמעותית ממה שיש לחיל האוויר כיום.

לאחרונה פורסם כי הקבינט אישר את השלמת הרכישה של 17 מטוסי אדיר נוספים. תוך שנה תוכרז טייסת מבצעית בתוך חיל האוויר ולמרות שההתאמות ידרשו זמן לא מועט, יכולות מבצעיות יהיו כבר תוך שנה.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך תוכן, ערוץ 20.
ניר מועלם
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

אלאור אזריה. צילום: פלאש 90

אלאור אזריה הגיש בקשת חנינה מנשיא המדינה

אחרי שקוצר עונשו של אזריה בארבעה חודשים, פנה היום לוחם כפיר לשעבר לשחרור מיידי ומודה ששגה בחיסול המחבל: "בדיעבד בלבד, הירי במחבל היה טעות מבצעית"