תלונות קשות על אלימות משטרתית כנגד הצעירים המפגינים בהתיישבות בעמונה. אלעזר, אחד ממאות הצעירים שהגיעו לתמוך במתיישבים, העביר ביקורת חריפה על התנהלות המשטרה בראיון לערוץ 7.

אלעזר התבצר במחאה בביתם של יהוידע ותמר נזרי, מהתושבים המפונים בעמונה. " השוטרים ישר התחילו במכות, התנפחה לי העין, כל העצמות של הלסת שלי כואבות עדיין, דחפו אותנו לתוך הקיר בלי שאף אחד רואה. שני חבר'ה, חמישה שוטרים עלינו, מכות, פיצוצים", אמר אלעזר.

 מתוך הפטריוטים

אלעזר הוסיף, "ישבתי בפינה בסלון, קרוב למשפחה. ברגע שהגיעו לפנות אותנו ישבתי עם עוד בחור על הרצפה, שילבנו זרועות, פתאום רצים אלינו חמישה, אחד עומד עלי, דורך לי על הידיים, אגרופים לעיניים וברכיות לשיניים, בלי למצמץ, מושך לי את האף ישר למעלה בלי שעשיתי כלום, בלי שזזתי בכלל".

כמו כן, אלעזר הדגיש בדבריו כי ציבור תומך ההתיישבות במקום לא נקט פעולה אלימה כנגד השוטרים. "קחו, תרימו אותנו, זה זכותכם, אבל מי ביקש מכם להרביץ לנו מכות כדי להפריד בינינו. מכות, מכות, ישר, אגרופים לעיניים, בלי למצמץ בכלל".

פינוי עמונה, צילום: יונתן סינדל, פלאש 90
פינוי עמונה. למצולמים אין קשר לכתבה. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

לדבריו, אלימות השוטרים הייתה למען הפורקן וחרגה ממסגרת תפקידם. "עיקם לי את האצבעות, חוץ מזה בעיקר מכות באזור הפנים אבל גם בידיים וגם באצבעות".

 

אוריאל גרינבלט, תלמיד ישיבה בבית אל, טוען כי השוטרים הקפידו לנקוט באלימות במקומות שלא היה בהם מצלמות. "השוטרים שברו את החלון עם המעדר, העיפו עלינו את הזכוכיות, נכנסו והתחילו לתת לנו בעיטות ואגרופים. היתה שם אלימות גדולה.הרב פרנק ביקש שיתנו לו להתפלל תפילת ערבית אחרונה, נתנו שבע דקות ואז חזרו להכות אותנו. אנחנו לא עשינו שום דבר היינו על הרצפה וחטפנו בעיטות ואגרופים".

גרינבלט הוסיף, "בחדר אחר היה מישהו על מיטת קומותים תפסו אותו וזרקו אותו. הרגל שלו נתקעה והתחילו לתת לו אגרופים עד שהרגל יצאה. ביקשנו מהמפקד שיחליף את היס"מניקים אבל הוא אמר שזה מצוין מה שהם עושים. הם התנהגו אלינו כמו אל בהמות זה היה מזוויע".

אלעד שור

אלעד שור