'' ו'' הגישו היום (ה') תלונה נגד אחמד זיאדה, פעיל ארגון השמאל הקיצוני '' שהפיץ כרוז שהסית נגד חייל צה"ל וסימן אותו בעיגול אדום.

צה"ל נגד 'בצלם': צפו בדיון מתוך 'הפטריוטים'. ימים א'-ה' ב-22:00

בנוסף לתלונה האישית נגד זיאדה, הוגשה תלונה נגד דף הפייסבוק ארגון 'בצלם'. בחשבון הטוויטר הרשמי של 'עד כאן' צויץ: "הגשנו הבוקר תלונה עם 'ישראל שלי' למשטרת נגד אחמד זיאדה-פעיל ארגון "בצלם" ונגד הארגון עצמו. המסר ברור: גם אתם יכולים להיות מסומנים".

התלונה הוגשה לתחנת המשטרה באריאל תחת הכותרת "הפרעה לקצין צה"ל במילוי תפקידו ופגיעה בפרטיותו". בתוכן התלונה נכתב: "כפי שניתן להיווכח בפוסט של ארגון 'בצלם', וכמו גם מסימון ראשו של הקצין בעיגול אדום, הפוסט פורסם במטרה לבייש ולהשפיל את קצין צה"ל הנזכר לעיל, להפנות כלפיו וכלפי הוריו איום מרומז ואף לייצר מאזן אימה ויצירת מחיר אישי בדמות 'שיימינג' ברשתות האינטרנט מול חיילי צה"ל ואנשי כוחות הביטחון המבצעים משימותיהם ביהודה ושומרון".

אחמד זיאדה בצלם צילום מסך
פעיל ארגון השמאל הקיצוני אחמד זיאדה. צילום מסך טוויטר.

המתלוננים הוסיפו, "משכך, נבקש לפעול בהתאם לסמכותך ולהורות על חקירתם של פעיל ארגון 'בצלם' אחמד זיאדה בגין מעשיו, ועל אחראי דף הפייסבוק של ארגון 'בצלם' בגין פרסום התצלום באופן המהווה פגיעה בפרטיות, כפי שצוין".

שרה העצני כהן, יו"ר 'ישראל שלי', אמרה בשיחה עם ערוץ 20: "סימון של חיילי צה"ל ורדיפה שלהם ברשתות החברתיות ובתקשורת הוא חציית קו אדום ואנחנו לא ניתן לזה לקרות. ארגון 'בצלם' רודף את החיילים ואת המשפחות שלהם ומתיר את דמם והאחריות היא עליו. אנחנו לא ננוח ולא נשקוט בזמן שארגונים מסכנים ומשפילים את חיילי צה"ל. האחריות החברתית והלאומית שלנו, 'ישראל שלי' ו'עד כאן', היא להגן על מי שמגן עלינו, על החיילים

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.