הסטודנטים הערבים הפגינו נגד המדינה, פעילי אם תרצו הגישו תלונה במשטרה. סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים הפעילים בתא "הרשימה המשותפת", ערכו השבוע (ד') מפגן תמיכה במחבלים וזאת מבלי לבקש אישור מהנהלת האוניברסיטה.

זו הפעם השלישית בחודשים האחרונים בה סטודנטים הפעילים בתא מפגינים בעד הטרור בתוככי האוניברסיטה העברית. רק בחודש מאי השנה, הונפו באותו הקמפוס תמונות של מחבלים שרצחו ישראלים שונים, ביניהם ניתן למצוא את המחבל אחמד סעדאת מי שרצח את השר רחבעם זאבי (גנדי) הי"ד.

פעילי התא הניפו את דגל אש"ף, נשאו שלטים בגנות מדינת ישראל וקראו קריאות נגדה. בין השאר שיבחו את מבצעי הפיגועים באומרם כי: "יא שהיד תהיה רגוע, אנחנו נמשיך במאבק", "לא יהיה פתרון אלא בעקירת הכובש" וכן: " ציונים צאו החוצה, אדמתי ערבית חופשית". מולם עמדו פעילי תנועת "אם תרצו" באוניברסיטה ומחו על קיום הפגנת התמיכה במחבלים.

לאחר ההפגנה, הגיש אלון שוורצר, ראש אגף מדיניות ב"אם תרצו", תלונה במשטרת מרחב מוריה נגד פעילי "הרשימה המשותפת" בחשד להסתה ותעמולה עויינת.

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג אמר: "חברי תא "הרשימה המשותפת" באוניברסיטה העברית שוב פעם הגדישו את הסאה. אין מדובר במקרים בודדים אלא בגשם של הסתה המאושרת שוב ושוב במוסדות האקדמאיים. הסתה זו מתחילה בכך שאוניברסיטת חיפה אוסרת להניף דגלי ישראל, היא ממשיכה באוניברסיטת בן גוריון המאפשרת לארגוני דה לגיטימציה להיות חלק מתכניות הלימודים וכעת תורה של האוניברסיטה העברית להוביל את מצעד האיוולת."

פלג הדגיש כי: "קריאות בשבח מחבלים שפלים וכן אמירות לסילוק היהודים מארצם, על ידי סטודנטים הנהנים ממנעמי הדמוקרטיה הישראלית, היא צביעות ואבסורד שיש להפסיקן לאלתר", הוסיף פלג. "אני קורא להנהלת האוניברסיטה להעמיד לדין את אותם סטודנטים סוררים. מי שהיה צריך עוד הוכחה מדוע יש להמשיך ולקדם את הקוד האתי באקדמיה קיבל אותה שוב כעת. נטל האחריות נופל בראש ובראשונה על השר בנט. עליו לדאוג שתמונות רוצחים לא יונפו ברחבי הקמפוסים בטרם חלילה יהיה מאוחר מידי".

תגובת האוניברסיטה העברית: "ההפגנה שהתקיימה אתמול נעשתה ללא תיאום וללא קבלת אישור מהאוניברסיטה. כל פעילות מחאתית ו/או פוליטית בתוך כותלי האוניברסיטה דורשת תיאום מקדים עם דיקנט הסטודנטים. בעקבות ההפגנה, אכן התקבלה תלונה מתא 'אם תרצו' הנמצאת כעת בטיפול. האוניברסיטה העברית רואה בחומרה כל הפרה של תקנון ונהלי האוניברסיטה וכל התבטאות שעלולה לעודד אלימות".

התלונה שהוגשה במשטרה ע"י פעילי אם תרצו
התלונה שהוגשה במשטרה ע"י פעילי אם תרצו
לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי