דף הבית > אקטואליה וחדשות > תלונה נגד יהונתן גפן על עידוד טרור

תלונה נגד יהונתן גפן על עידוד טרור

משפחות שכולות הגישו תלונה במשטרה נגד המשורר ואיש השמאל הקיצוני בעקבות פרסום תמונתו באינסטגרם בה הוא לובש חולצה עם מסר חומל כלפי מחבלים מתאבדים

המשורר ואיש השמאל הקיצוני יהונתן גפן. צילום: תומר נויברג, פלאש 90

 

משפחות שכולות הגישו תלונה למשטרה נגד יהונתן גפן: רון קרמן ויוסי צור, הורי הנערים שנרצחו בפיגוע בקו האוטובוס 37 בחיפה לפני 15 שנים, הגישו היום (א') תלונה במשטרה נגד המשורר ואיש השמאל הקיצוני יהונתן גפן על דברי שבח, אהדה, הזדהות ועידוד טרור.

התלונה הוגשה מכח סעיף 24 של חוק המאבק בטרור, זאת בעקבות תמונה שגפן פרסם באינסטגרם בסוף השבוע בה הוא לובש חולצה עם כיתוב: "כל מה שמחבל מתאבד צריך זה חיבוק". פארפרזה על שיר של להקת החיפושיות. בעקבות הביקורת, התמונה הוסרה מהרשת.

"כל מה שמחבל מתאבד צריך זה חיבוק". צילום: מתוך חשבון האינסטגרם של יהונתן גפן

 

"אנו מקווים כי יוגש נגדו כתב אישום. שמלבד הכאב שמעשהו גרם למשפחות שכולות רבות, פרסום התמונה שלו גם מסכן את כולנו, שכן הוא מעודד טרור נוסף ומביע אהדה למי שעושה טרור כנגד מדינת ישראל", הסבירו האבות השכולים.

בפיגוע שאירע ב-5.3.2003 עלה מחבל מתאבד של חמאס מחברון לקו 37 בו נסעו באותה העת תלמידים שסיימו את יום הלימודים. המחבל התפוצץ ורצח 17 ישראלים, בהם 9 תלמידים.  קרמן שכל את בתו טל הי"ד ויוסי שכל את בנו אסף הי"ד.

"גפן לא מבין את ההוויה הישראלית"

"בניגוד אליך, אנחנו רצינו מאד להבין את הרקע ומה הביא את המחבל המתאבד לעשות מה שעשה", כתב צור לגפן במכתב פתוח בפייסבוק. "גילינו שהוא בן למשפחת קוואסמה מחברון, משפחת רצח וטרור שבניה הרגו למעלה ממאה ועשרים ישראלים".

צור סיפר כי המחבל שרצח את בנו היה סטודנט שהצהיר במכתב כי בכוונתו לעשות פיגוע לזכר המחבלים שביצעו את פיגועי ה-11/9. עוד סיפר כי אם המחבל ערכה חגיגה בת 3 ימים לאחר הפיגוע וכיבדה את אורחיה בממתקים.

"הרצון לחבק מחבל מתאבד מאניש אותו, הופך אותו מהמפלצת שהוא למשהו דומה לי ולך", כתב האב השכול לגפן. "ואתה רוצה לתת לו חיבוק. כל כך נאיבי, שטותי, תלוש מהמציאות, חסר היגיון, מכאיב, מטלטל, חסר מחשבה מקדימה. דחקה לאינסטגרם שפוגעת באלפי משפחות שכולות".

"המעשה שלך מעיד כאלף עדים שאתה לא מבין את ההוויה הישראלית הפשוטה של המשפחה הרגילה ושל המשפחה השכולה. הכל גימיק, הכל דחקות והכל מותר", סיכם צור.

בעבר עורר גפן סערות לאחר שהשווה בין המחבלת עאהד תמימי לאנה פרנק והקביל בין המצב בישראל למשטר הנאצי.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

מרגש: השכן התעקש לתרום כליה ולהציל חיים

היום התקיימה השתלת הכליה ה-600 של עמותת "מתנת חיים", בצלאל יקונט מספר ל'היום הזה' עם אמיר איבגי מדוע התעקש להציל את חייו של שכנו המטופל בדיאליזה