מהמרכז הרפואי 'ברזילי' באשקלון נמסר כי לפני כיומיים הובא לידיעת מנהל בית החולים כי רופא פלסטיני מזייף את חתימת מנהלת במחלקה שבה הוא עובד ומדווח דיווח שיקרי על תורנויות שלכאורה הוא מבצע על מנת לקבל שכר שהוא אינו ראוי לו.

בבית החולים מדגישים כי מדובר ברופא המוגדר כמשתלם (לא מתמחה), תושב חברון, שנמצא בבית החולים כחלק מפרויקט 'קרן פרס לשלום' ע"ש הנשיא לשעבר שמעון פרס ז"ל. הנהלת בית החולים מסרה תלונה למשטרת אשקלון והרופא נעצר לחקירה ודיווחה על האירוע למשרד הבריאות.

תג עובד בבי"ח 'ברזילי'. צילום ארכיון: חיים צח, לע"מ

 

"ישראלים ופלסטינים נחשפים זה לזה בסיטואציה בה הסטריאוטיפים נעלמים"

על פי אתר 'מרכז פרס לשלום', פרויקט הכשרת הרופאים מתקיים בתמיכת האיחוד האירופי ומשרד החוץ הדני ומטרתו לסייע בהכשרתם של רופאים פלסטינים במטרה שיהוו את הבסיס המקצועי של מערכת הבריאות הפלסטינית. "בהתאם לצרכיה של מערכת הבריאות הפלסטינית, רופאים פלסטינים משתלבים בשורה של בתי חולים ישראלים להתמחויות ותת-התמחויות לתקופות שבין שנה לחמש שנים. הרופאים הופכים לחלק בלתי נפרד מהמחלקה ומהצוות הרפואי, מטפלים במסירות במגוון הרחב של המטופלים וחוזרים בסופו של התהליך למערכת הבריאות הפלסטינית כרופאים מומחים בתחומם", נכתב.

"מפנים מקום לחיבור אנושי מלב אל לב". פרויקט הכשרת הרופאים של 'מרכז פרס לשלום'. צילום מסך מתוך אתר המרכז

 

עוד מסבירים ב'מרכז פרס לשלום', כי "מעבר לכך שמערכת הרפואה הישראלית, שהינה מהטובות בעולם, יכולה לסייע בבניית היכולות של מערכת רפואית הנזקקת לכך, לפרויקט גם מרכיב אנושי משמעותי ביותר– ישראלים ופלסטינים נחשפים זה לזה בסיטואציה בה הסטריאוטיפים, הדעות הקדומות, הפחדים והכעסים נעלמים, ומפנים מקום לחיבור אנושי מלב אל לב".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20