ספרו של גבאי – בחירות אסורה: במכתב ששיגר אמש (ד') עו"ד שחר בן מאיר ליועץ המשפטי של מפלגת העבודה, עו"ד גיא בוסי, הוא דרש להפסיק לקדם את ספרו של יו"ר המפלגה אבי גבאי "הכל אפשרי" כחלק מתעמולה הבחירות.

הספר של

 

לטענתו, מדובר בעבירה על חוק מימון מפלגות שכן הספר מקודם במסגרת תעמולת הבחירות של המפלגה במימון כספי ציבור. הוא התריע כי אם המפלגה לא תפסיק לפרסם את הספר שיצא בהוצאת "ידיעות ספרים", הוא יפנה למבקר המדינה המפקח על נושא מימון המפלגות. "גם אם בכוונת המועמד לתרום את כל ההכנסות האישיות שלו ממכירת הספר, אזי עדיין ההוצאה לאור של הספר ואף חנויות הספרים יוצאות נשכרות מכך שמבוצעת במסגרת תעמולת הבחירות ובמימון המדינה פרסומת הקוראת לרכישת הספר", כתב בן מאיר.

בנוסף פרסומם של שני סרטונים המקדמים את הספר ונושאים לוגו של מפלגת העבודה מעלים חשש כי מדובר בניצול כספי ציבור לצרכים אישיים. עפ"י הנטען, הדבר עלול להוות הפרה נוספת של החוק, זאת גם בשל הפעילות העסקית בה מעורבת המפלגה בניגוד לחוק הבחירות (דרכי תעמולה).

מטעמו של אבי גבאי הפנו אותנו לציוץ שהעלה בחשבון הטוויטר שלו ובו נכתב: "מקבל הרבה תגובות לספר החדש שלי. הכי משעשעת היא שכתבתי אותו בשביל הכסף". כזכור, גבאי צבר מליונים כשכיהן בתפקיד ציבורי כמנכ"ל בזק.

תגובתו של גבאי
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.