ארגון נפגעי הטרור '' פנה למשטרת ישראל בדרישה לפתיחת חקירה נגד , יו"ר התאחדות הכדורגל הפלסטינית ובכיר הרש"פ, על מנת לבדוק טענות שהפעיל מערך איומים נגד שחקני נבחרת הכדורגל של , שהוביל לביטול משחק הידידות – שהיה אמור להתקיים במוצאי שבת הקרובה.

ג'יבריל רג'וב ב- 2014. צילום: פלאש 90

 

ב'אלמגור' טוענים שרג'וב מופיע בגלי תקשורת ישראלים כתומך בשלום, אולם ממעקב של "מבט לתקשורת הפלסטינית" (PMW) עולה כי הוא מסית עקבי לפעולות בתקשורת הפלסטינית והערבית נגד ישראל ואזרחיה.
האיומים שהושמעו כלפי השחקנים הארגנטינאים הם דפוס פעולה קבוע של רג'וב ומוכרים גם לזרועות הביטחון. לטענת הארגון, רג'וב עסק במצוד אחרי משתפי פעולה עם ישראל שחוסלו, למרות ההסכמים עם הרש"פ שלא לעסוק בכך-לאחר הסכמי אוסלו. באלמגור גם מזכירים שרג'וב פעל להוצאת ארגוני ספורט ישראלים מארגוני ספורט בין לאומיים – כולל את התאחדות הישראלית לכדורגל . דבר שעומד בניגוד לדבריו היום לכלי תקשורת ישראלים, שאם האירוע לא היה עובר לירושלים, הוא לא היה מארגן את המסע נגד ההופעה.

מחאת הערבים מחוץ למחנה האימונים של נבחרת ארגנטינה. צילום: רויטרס

במקביל פנו שני ספורטאים הפעילים ב'אלמגור' לארגון פיפ"א בדרישה להוצאת רג'וב מהארגון. מדובר בספורטאי רון קרמן, אלוף ישראל בשחייה, שבתו נרצחה בפיגוע קו 37 בחיפה ובמשפטן אל"מ שמואל פז בעצמו ספורטאי.
ארגון 'אלמגור' ומכון מבט לתקשורת פלסטינית יפנו היום לוועד האולימפי הבינלאומי לדרוש את פיטוריו של רג'וב מתפקידו כיו"ר הועד האולימפי הפלסטיני, לאסור על רג'וב השתתפות בכל פעילות הקשורה לוועד האולימפי הבינלאומי, וכן במפגשים ואירועים של ועדים אולימפיים לאומיים, לאסור על רג'וב להשתמש בתואר "יושב ראש הועד האולימפי הפלסטיני", ולדרוש מינוי יו"ר פלסטיני חדש אשר מתנגד לטרור, דוגל בערכים אולימפיים ותומך באירועי ספורט המיועדים לקידום שלום.

לינור בר-אל

לינור בר-אל:עוד באותו נושא