פעילים בתנועת 'אבות למען צדק' ובראשם נשיא התנועה ניב עמית הגישו תלונות במשטרה נגד מנהלות בכירות בויצו בחשד להסתה נגד גברים. ביום שישי האחרון, הוגשה במשטרה תלונה חדשה שמצטרפת לתלונות נוספות שהצטברו עד כה כנגד ויצו. מתנועת 'אבות למען צדק' נמסר: "לא נאפשר את המשך ההסתה נגד הגברים והבנים שלנו".

לפני כשבועיים וחצי פרסמו אסתר מור – נשיאת ויצ"ו העולמית, פרופ' רבקה לזובסקי – יו"ר ויצו העולמית, אורה כורזים – יו"ר ויצו ישראל, אתי אטיאס – יו"ר האגף לקידום מעמד האישה, מיטל וולף – דוברת ומנהלת אגף פרסום ותקשורת, שרית ארבל – מנהלת ויצו ישראל ועו"ס רבקה נוימן – מנהלת האגף לקידום מעמד האישה הודעה שהופצה באמצעי תקשורת ורשתות חברתיות בה הן טוענות ללא כל בסיס ובאופן שיקרי כאילו שלכל אישה נשקפת סכנת רצח מבן זוגה.

בארגון אבות למען צדק טענו כי בארגון ויצו עברו על "איסור פרסום הסתה לגזענות", לדבריהם "העבירה בוצעה מתוך מניע של גזענות; מחמת עוינותן של הנילונות כלפי בפרט כגבר הטרוסקסואלי ונגד כלל ציבור הגברים ההטרוסקסואלים, דבר אשר אסור בדיוק כמו שאסור כלפי ההומוסקסואלים, הלסביות והטרנסג'נדרים".

כמו כן טוענים בארגון 'אבות לען צדק' כי מדובר ב"הסתה לאלימות", "עבירות שנאה ממניע גזענות או עוינות כלפי ציבור בנסיבה מחמירה" וכי "העבירה בוצעה ממניע של גזענות וממניע של עוינות כלפי ציבור מחמת נטייה מינית, כלפי כלל ציבור הגברים ההטרוסקסואלים בישראל, דבר האסור בדיוק כמו שאסור כלפי ההומוסקסואלים והלסביות והטרנסג'נדרים".

עוד טענו ב'אבות למען צדק' כי ראשי ויצו עברו על '"הפרעות לשלום הציבור – פרסום ידיעות כוזבות הגורמות פחד ובהלה" וכי מטרת הפרסום היא לעורר פחד ובהלה בציבור או להפריע את שלומו, "כאשר ידוע", כך לטענת פעילי הארגון "או יש לכל אחת מהן, ביחד ולחוד, את היסוד להניח, שהיא כוזבת".

ביחס לנתונים העולים מהפרסום של ויצו אמרו מארגון האבות כי: "מספר הנשים הנרצחות ע"י בני זוגן בישראל הינו מהנמוכים במערב (כ-5 השנה), עובדה המצביעה על כך שלא מדובר בתופעה של אלימות במשפחה או אלימות גברית יוצאת דופן, אלא להיפך; הגברים הישראלים מכבדים נשים.

בנוסף, טוענים בארגון האבות, כי כל המחקרים המקובלים מצביעים על תופעת סימטריה באלימות במשפחה, כלומר; שגברים אינם אלימים יותר מנשים.

בתלונתו כתב ניב עמית, נשיא ארגון אבות למען צדק כי "הנילונות, למעשה, רוצות להמריד את ציבור הנשים ולעורר אי רצון או מורת רוח בקרב נשים כדי לעורר מדנים ואיבה ביני, בהיותי גבר הטרוסקסואל, לבין הנשים בחיי באופן אישי במקרה שלי, ובין נשים לגברים הטרוסקסואלים בכלל".

עוד הוסיף ניב עמית בתלונתו כי "הנילונות קשרו קשר על מנת לגרום נזק לי באופן אישי כהטרוסקסואל ולגופו של כל אדם שהינו גבר הטרוסקסואלי בישראל וגם לשמי וגם לשמו הטוב של כל גבר הטרוסקסואלי בישראל, בכך שהן טוענות כלפי וכלפי כלל הגברים ההטרוסקסואלים שאנחנו רוצחים בפוטנציה ולפיכך קשרו קשר נגדי ונגד כל הגברים ההטרוסקסואלים בישראל".

באבות למען צדק הוסיפו כי "מנהלות ויצו מפיצות מידע ונתונים כוזבים ושקריים מתוך רצון לעשות רווחים ולקבל תשלומים, תקציבים ותרומות עקב המידע כוזב שהן מפיצות בנוגע לשירות שהן או שבכוונתן לספק". בסרטון: דר' אורלי נתנאל , מנהלת בוועד המנהל של אבות למען צדק.

 

תגובת ויצו: הטענה והתביעה משוללת כל יסוד.

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.