0:50 17/10/2017
מבזקים
דף הבית > אשת חיל > תכנית להגנת נשים: "מעטפת של חיים טובים ומוגנים"

תכנית להגנת נשים: "מעטפת של חיים טובים ומוגנים"

בעקבות 17 מקרי רצח של נשים בידי בני זוגן, השר לביטחון פנים מקדם את הכנסת הנשים המאוימות לתכנית להגנת עדים. ניצב בדימוס אבי בן חמו מסביר ב"היום הזה": "תינתן להן הגנה על חייהן הכוללת ליווי מאבטחים"

עשרות נשים נרצחות מדי שנה על ידי בני זוגן ועוד רבות חיות תחת אלימות או מנסות להימלט ממנה. היום פורסם ב"ישראל היום" כי השר לבִיטחון פנים, גלעד ארדן, בוחן את הכנסתן של הנשים המאוימות לתכנית להגנת עדים, על מנת לאפשר להן חיים חדשים. בתכניתנו "היום הזה" התארח ניצב בדימוס אבי בן חמו, לשעבר ראש הרשות להגנת עדים, שהסביר האם התכנית הזו באמת אפקטיבית ומה השירותים שעתידות הנשים הנפגעות להיעזר בהן:

מתוך "היום הזה", א'-ה' ב-23:00

"מדובר ברעיון שכרגע עלה בעקבות התופעה הנרחבת של הפגיעה בנשים שאנחנו עדים לה בתקופה האחרונה ובשנים האחרונות" מסביר ניצב בדימוס אבי בן חמו את החלטת השר ארדן להלחם בתופעת האלימות נגד נשים בדרך של תכנית להגנת עדים וממשיך: "השר לקח יוזמה ונקט במשהו שהוא חריג לחלוטין. התכנית להגנת עדים שהוקמה מראש לא הוקמה כדי לתת מענה לנושא כזה, היום כתוצאה מחריפות אותה תופעה הוחלט לתת מענה שהוא מענה חריג וקיצוני יותר".

ניצב בדימוס בן חמו מסביר כי התכנית נועדה לתת מעטפת של חיים טובים ומוגנים לנשים שפוטנציאלית יכולות להיפגע ואף להירצח, הן או ילדיהן ע"י המאיים, ובתנאי שהן יעידו נגד אותו גורם מאיים, אך מבהיר: "התכנית לא באה להיות מעון לנשים מוכות, היא לא באה להחליף את שירותי הרווחה".

במידה ואישה תמצא מתאימה להיכלל בתכנית, ניצב בדימוס בן חמו מסביר מהן השירותים שיסופקו למוגנת: "תינתן לה הגנה על חייה ועל חיי ילדיה, ההגנה כוללת ליווי מאבטחים. כמו כן התכנית תתן לה חיים חדשים, נותנת מעטפת של תמיכה ע"י עובדים סוציאליים ופסיכולוגים, תמיכה כלכלית אם צריך ובעצם עוזרת לה לשקם את חייה ולהקים חיים חדשים לא תחת האיום הרציף שהייתה נתונה בו עד היום"

ליטל שמש

ליטל שמש

ליטל שמש

@Litalsun

Israeli Journalist and News Anchor
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

יובל המובלבל

יובל המבולבל מספר: מה עושים עם הילדים בחול המועד?

יובל המבולבל, אב לששה ילדים, נותן טיפים מה לעשות עם הילדים בחול המועד וגם למרות העומס בהופעות החג מספר בראיון ל"לפני כולם" על הצגת חנוכה בה הוא יככב עם גיבור ילדותו