דף הבית > אקטואליה וחדשות > נוטעים שורשים: גנים לילדי מסתננים גם בפ"ת

נוטעים שורשים: גנים לילדי מסתננים גם בפ"ת

תושבי פתח תקווה מוחים נגד הקמת גן ילדים שלישי לילדי המסתננים בעיר. פעילה במאבק הגיעה לאולפן 'זה היום'

בלב שכונת קרול, שכונת מגורים בפתח תקווה, מתוכננים לקום בקרוב גני ילדים לילדי עובדים זרים. תושבי השכונה זועמים ואומרים שהעירייה לא מפנה תקציבים למטרות עירוניות חיוניות אחרות. אתמול התקיימה הפגנה בשכונת קרול בפתח תקווה, אליה הגיעו גם תושבי דרום תל אביב. כוכי ויירמן, מפעילי המאבק נגד הגנים, הגיעה לאולפן 'זה היום' לדבר על המחאה.

מתוך 'זה היום' 25.10

תגובת עיריית פתח תקווה:

"על פי חוק, מחוייבות העיריות לפתוח גנים לילדי העובדים הזרים הגרים בעירן, וכך גם בעיר פתח תקווה.
לפיכך, שוקדת עיריית פתח תקווה בימים אלו על תכנית אסטרטגית ארוכת טווח, לקליטתם העתידית של ילדי העובדים הזרים המתגוררים ברחבי העיר בבתי הספר ובגנים.
הגן המדובר בשכונת קרול הוא אחד מתוך שלושה גנים שנפתחו בעיר והמבנה בו ישובצו הילדים הינו מתחם ציבורי בו נבנים בימים אלה מוסדות חינוך לציבור הדתי ושיבוץ הילדים באחד המבנים מהווה סידור זמני בלבד.
מנכ"ל העירייה והצוות המקצועי הונחו לתת לנושא עדיפות עליונה כדי למצוא פתרון קבוע לילדי העובדים הזרים.  פתרון קבע צפוי להימצא בקרוב, ואז יועבר הגן ממקומו שבשכונה. הודעה בנושא תימסר לתושבי השכונה.
צר לנו שגורמים אופוזיציוניים מסיתים את תושבי השכונה ואף מפרסמים דברי כזב באמצעות מודעות הקוראות לתושבים לצאת להפגנות, במקום לכבד את זכותו של כל אדם במדינת ישראל לזכות בחינוך הולם".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

צה״ל דחה את ממצאי התחקיר הרוסי

בצה"ל דוחים את ממצאי התחקיר הרוסי ומבהירים כי מנגנון התיאום פעם בין הצבאות פעל בזמן: "צה״ל ימשיך לפעול על פי הנחיית הדרג המדיני"