ינון מגל. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

וואלה חקירות: המשטרה והרשות לניירות ערך הודיעו הבוקר (א') כי ביצעו שורת מעצרים בפרשת "בזק", המכונה גם תיק 4000. זאת נוכח ראיות שמצאה רשות ניירות ערך במסגרת פרשת בזק, אשר העלו חשדות לביצוע עבירות נוספות, נפתחה הבוקר חקירה משותפת חדשה של חוקרי רשות ניירות ערך והיחידה למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433 במסגרתה נעצרו מספר חשודים בהן נושאי משרה בכירים בקבוצת בזק.

עורך האתר בעבר, ינון מגל מסר עדות בפרשה. עו"ד דרור ארד-אילון, פרקליטו של מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר, אישר בגלי צה"ל את דבר מעצרו. צו איסור פרסום הוטל על שאר פרטי החקירה. בנוסף, בכירים באתר "וואלה" בהווה ובעבר זומנו לתת עדות ויישאלו על הסיקור המלטף שנתן האתר לבני משפחת נתניהו. במשטרה יבדקו מי נתן את ההוראה להעניק להם סיקור שכזה ואיך המנגנון עבד.

 אתמול פורסם בכלי התקשורת כי התיק הועבר לבדיקת המשטרה, זאת לאחר שרשויות המס סיימו את בדיקתן בתיק שאול אלוביץ', והחומר הועבר לבדיקת המשטרה. כעת מסתמן כי תיפתח חקירה פלילית. לפי המסתמן, החקירה תהיה סביב קשריו של בעלי חברת בזק ואתר התקשורת "וואלה" שאול אלוביץ' וההטבות שקיבל בבזק תמורת סיקור אוהד לראש הממשלה בנימין נתניהו באתר "וואלה".
מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר שלמה פילבר. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

במסגרת הפרשה, שנחקת מאז יוני האחרון ברשות לניירות ערך, הועברו לפני כשלושה חודשים הסיכומים לפרקליטות. הרשות מצאה תשתית ראייתית להעמיד לדין את בעלי בזק אלוביץ', בכירים בחברה ובחברה הבת yes וכן את מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר, בשורת עבירות.

בין היתר נחקרו פעולותיו של פילבר, מקורבו של נתניהו, שהיטיבו עם בזק, וכן נמצא כי המנכ"ל העביר בשיטתיות מסמכים מסווגים מהמשרד לאנשי בזק כדי שיעירו הערות בהתאם לאינטרסים שלהם.

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "עוד טענה שקרית נגד ראש הממשלה נתניהו. ראש הממשלה לא פעל לטובת אלוביץ' ובזק, לא עבור סיקור חיובי ולא עבור שום דבר אחר. בעוד שטענה כוזבת זו זוכה לכותרות ענק בתקשורת, כמעט שאין אזכור בתקשורת לפעולתם של עשרות חברי כנסת לטובת החוק לסגירת עיתון ישראל היום, תמורת סיקור אוהד ומלטף מנוני מוזס. איזו צביעות".לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי