חוזר לכותרות: היום (ה’) זומן חבר כנסת מכהן לחקירה באזהרה במשרדי יחידת המשטרה להב 433. חבר הכנסת נמנה על רשימת המחנה הציוני. כמו כן, גם מו”ל ידיעות אחרונת זומן לחקירה אף הוא. ככל הנראה מדובר בניסיון של המשטרה לבחון את האופן בו גובש חוק “ישראל היום”. חשוב להדגיש כי השניים לא עומתו במהלך חקירתם.

בחקירתו הכחיש ח”כ כבל את הטענות נגדו. “מסרתי את הדברים שהיו לו לומר וכמו שאמרתי אמת בעדויות כך אמרתי אמת היום”.

חקירתו של כבל, שנמשכה כשעתיים, תואמה מראש עם המשטרה. הבוקר זומן כבל לחקירה כחשוד בתיק לאחר שנאספו עדויות הסותרות את הגרסה שמסר במהלך עדותו הראשונה. על פי החשד, ובניגוד לעדות הראשונה שמסר כבל, הצברו ראיות המוכיחות כי חוק “ישראל היום” נוסח בתיאום עם מוזס. החוקרים הטיחו בכבל חלק מהעדויות וביקשו את גרסתו, בין היתר למועדי השיחות שלו עם מוזס וגורמים אחרים הקשורים לידיעות אחרונות.

חשודים בתיק 2000. מוזס וכבל. צילומים: פלאש 90
חשודים בתיק 2000. מוזס וכבל. צילומים: פלאש 90

 

כזכור, לפי הפרסומים נתניהו ומוזס נפגשו מספר פעמים ודנו באפשרות למתן את ההתקפות על נתניהו מצד העיתון ידיעות אחרונות, בתמורה להחלשת כוחו של המתחרה ישראל היום. אם אכן נעשתה פעולה ממשית כדי להוציא לפועל עסקה כזו, הדבר עשוי להתגבש לכדי כתב אישום נגד ראש הממשלה וכנגד מו”ל ידיעות אחרונות.

הפעם האחרונה בה נחקר בפרשה שעוסקת במגעים שניהל עם מוזס במהלך בחירות 2015, הייתה לפני כחודשיים. לאחר חקירתו השישית כתב נתניהו ברשתות החברתיות: “גם הערב אני בטוח לחלוטין: לא יהיה כלום, כי לא היה כלום”.

לפי פרסומים שונים, בעלי העיתון “ישראל היום” שלדון אדלסון מסר בעדותו במשטרה כי רה”מ נתניהו פנה אליו ובדק את האפשרות לבטל את מוספי סוף השבוע של העיתון ישראל היום. העדות משמעותית מכיוון שהיא מלמדת על ניסיון לקדם “עסקה” בין נתניהו למו”ל ידיעות אחרונות ארנון (נוני) מוזס, בהמשך לשיחות האישיות בין השניים.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.