שלושה פיגועים בשמונה ימים: מצלמות האבטחה בזירת פיגוע הדקירה מיום חמישי האחרון חושפות כיצד נראו רגעי האימה. בסרטון נראה המחבל רץ אחוז אמוק לעבר החייל, מתנפל עליו, ופוצע אותו. החייל, שנפצע באורח בינוני, פונה לבית החולים יחד עם אזרחית נוספת שנפצעה קל מרסיסי הירי של צה"ל לעבר המחבל שנמלט רגלית ואז עלה על רכב לכיוון חווארה. לאחר מצוד ממושך ועוצר שהוטל על העיר שכם הסמוכה, נלכד המחבל (19), תושב גמאעין, והועבר לחקירת שב"כ.

זירת ניסיון הפיגוע היום (ב'). צילום: מועצה אזורית

 

כזכור, הבוקר שופט העליון דוד מינץ ניצל מנסיון לינץ' סמוך לדולב. בתוך כך, צה"ל מוסר הערב (ב') כי מתחקור ראשוני בשטח של ניסיון הדקירה היום בצומת גיתי-אבישר הסמוך לאריאל, עולה כי המחבל התקרב לטרמפיאדה המאובטחת על ידי לוחמי צה"ל. אחד מהלוחמים, לוחם מגדוד 55, מחיל התותחנים, זיהה את המחבל שהתחיל לרוץ לעברם עם הסכין בידו וביצע לעברו ירי.

נמשך המצוד אחר המחבל שביצע את הפיגוע בברקן

המחבל שביצע את פיגוע הדקירה בברקן בו נרצחו קים לבנגרונד יחזקאל וזיו חג'בי הי"ד עדיין מסתובב חופשי. נמשכות הפעולות ללכידתו ונעצרו מספר חשודים נוספים במרחב החטיבה המרחבית 'מנשה'.

"עבודה מודיעינית ומבצעית יוצאת דופן הביאה ללכידת המחבל, שעות אחרי הפיגוע שביצע בכיכר חטמ"ר שומרון", אמר שר הביטחון אביגדור ליברמן. "כל האמצעים הללו ורבים נוספים חוזרים להתמקד במשימה העיקרית- ללכוד את הרוצח המתועב מברקן. גם החשבון איתו ייסגר במהרה".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.