3:44 23/10/2017
מבזקים
דף הבית > מורשת > תיעוד: פגישתו של רה"מ נתניהו עם הרבי מליובאוויטש
פגישת הרבי מליובאוויטש ורה"מ נתניהו

תיעוד: פגישתו של רה"מ נתניהו עם הרבי מליובאוויטש

רה"מ בנימין נתניהו פרסם תיעוד של מפגש עבר עם הרבי מליובאוויטש שקיבל מחסידי חב"ד. המפגש התרחש בתחילת כהונתו של נתניהו כשגריר ישראל באו"ם בשנות ה-80

הערב (ה') פרסם ראש הממשלה בנימין נתניהו ברשתות החברתיות תיעוד של מפגש עבר עם הרבי מליובאוויטש. את תיעוד המפגש שהתרחש בתקופה בה החל נתניהו לכהן כשגריר ישראל באו"ם בשנות ה-80 הוא קיבל מחסידי חב"ד שהתארחו בסוכתו.

"ידידיי חסידי חב״ד שהגיעו אליי בערב החג לסוכה, הראו לי את התיעוד הזה של המפגש המיוחד שהיה לי עם הרבי מליובאוויטש. רגע מרגש שלא אשכח. חג שמח!", כתב ראש הממשלה.

"תצטרך להיאבק מול 119 אנשים"

"הצלחה רבה. הייתה לי נחת רוח מרובה מהנאום שלך הראשון", אמר בסרטון הרבי לנתניהו ואיחל "יהי רצון שתמשיך בקו זה, והקב"ה מסייע לכל הרוצה לטהר אחרים על אחת כמה וכחה כאשר מתחילים ב'קשוט עצמך'".  הרב ביקש שנתניהו לא יקפיד עליו כי הוא משמיע את הדברים ברבים.

רה"מ בנימין נתניהו והרבי מליובאוויטש. צילום מסך
רה"מ בנימין נתניהו והרבי מליובאוויטש. צילום מסך

נתניהו השיב כי הוא קיבל את המסר של הרבי. "אני מתכוון להמשיך בדיוק בקו הזה. קלטתי היטב את המסר של הרבי". הוא הדגיש כי זה "הקו היחידי". "וזה הקו הכי טוב בשביל שלא יצטרכו לכל העניינים של המלחמה וכיוצא בזה ויהיה 'בשובה ובנחת תוושעון'", השיב הרב.

"אני מודה לך על ההזדמנויות שנתת לי לבוא ולהיעזר בך ולזכות לקבל את הסיוע הנפשי שאתה מעניק לא רק לי, אלא לכל עם ישראל", הודה נתניהו ואמר כי בכוונתו לשוב אל הרב בעתיד.

"אני עדיין בתחילת המלאכה שלי. גם אתה בתחילת התפקיד האחרון", הוסיף הרבי. "אתה תצטרך להיאבק מול 119 אנשים. בוודאי לא תתרשם מזה כיוון שהקב"ה בצד הזה. ברכה והצלחה. נתינה של הקב"ה. ברכה והצלחה".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

מעצר יהודים הונגרים, בודפשט 1944. צילום: הארכיון הגרמני הפדרלי

'ביד ושם' הצליחו לזהות שמות 80% מקורבנות השואה בהונגריה

בפרויקט מחקרי שנמשך כעשור הצליח צוות החוקרים לאתר 225 אלף שמות חדשים מבין שמות הנספים. 4.5 מתוך 6 מיליון שמות הקורבנות נמצא כעת בארכיון 'יד ושם'