לוחמים מחטיבת הצנחנים סיימו הבוקר (ד') תרגיל צניחה ולחימה נדיר בשיתוף עם צנחנים של הפיקוד האירופי של ארה״ב על אדמת גרמניה ופולין. בתרגיל ה- Swift Response לקחו חלק פלוגת לוחמים מחטיבת הצנחנים, 40 לוחמים, שתרגלו יחד עם חטיבת הצנחנים 173 של הפיקוד האירופאי של צבא ארה״ב.

צניחת ענק. צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל

 

״בשבועיים האחרונים התאמנו לוחמי הצנחנים של צה״ל עם לוחמים מצבא ארה״ב לצד לוחמים מצבאות איטליה, בריטניה, ספרד ומספר מדינות נוספות. בשיאו של התרגיל, צנחנו על אדמת פולין ותרגלנו משימות מבצעיות מגוונות. התרגשתי במיוחד לצנוח על אדמת פולין ולתרגל ביחד עם עמיתיי מצבא ארה״ב בשנת ה-70 למדינת ישראל", מסכם מפקד כוח הצנחנים בתרגיל ומפקד עורב צנחנים, רב-סרן אמיר פורי.

מאבטחים את הצונחים. צילום: דובר צה"ל
צנחנים ישראלים לצד צנחנים אמריקניים. צילום: דובר צה"ל

 

במהלך התרגיל התבצעה צניחה מבצעית של לוחמי הצנחנים על אדמת פולין ותרגול הכולל הסקות ולוחמה במתארים מגוונים. בסיום התרגול התבצע מעמד החלפת כנפי צניחה בין לוחמי חטיבת הצנחנים ולוחמי הצנחנים של חטיבה 173 האמריקאית. זו הפעם הראשונה שצה״ל לוקח חלק בתרגיל בינלאומי של הפיקוד האירופאי של ארה״ב בחו״ל.

חיילים עולים למסוק. צילום: דובר צה"ל
תדריך צבאי בלב אירופה. צילום: דובר צה"ל

 

"זה תרגיל שממחיש את חוזק שיתוף הפעולה בין צה״ל לבין צבא ארצות הברית", מוסיף רס"ן פורי. "עבורי זו גאווה גדולה לעמוד בראש לוחמי הצנחנים שמייצגים את צה״ל ואת ישראל בתרגיל זה. האימון היה מאתגר ואפקטיבי עבור המפקדים והלוחמים, ובמהלכו התבצעה למידה מבצעית משמעותית״.

קרדיט: Ssg Kucera, 173 brigade EUCOM
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל

 

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון