שוטרי משמר הגבול של משטרת ישראל עצרו שני חשודים בגניבת עגלה שנכפתה והוכנסה לתא מטען של רכב פרטי. משטרת ישראל הגישה כתב אישום נגד השניים ובקשה למעצר עד תום ההליכים נגד אחד מהם.

מכתב האישום עולה שביום ג' ה- 28.05.19 הגיעו הנאשמים לשטח מרעה בקרבת הכפר בעיינה-נוג'ידאת כפתו ברגליה ובפיה עגלה שאיתרו במקום והעמיסו אותה בתא המטען של הרכב בו נסעו.

לאחר הגניבה נסעו החשודים לכיוון זרזיר במהירות גבוהה מלווה בבלימות פתאומיות וסטייה בין הנתיבים כאשר סמוך לצומת המוביל המתינו להם השוטרים בפריסה רחבה שכללה מחסום משטרתי וכוחות רבים. הנאשמים שעצרו את הרכב בשוליים ניסו להימלט רגלית אך לאחר מרדף של השוטרים הם נעצרו.

בחיפוש בתא המטען של הרכב אותרה העגלה שהייתה קשורה ברגליה.

גרסת הנאשמים בחקירה הביאה את משטרת ישראל לנקוט בצעד יצירתי ולבקש ממשרד החקלאות חוות דעת על סרטון החזרת העגלה, בכדי להוכיח שאכן מדובר בעגלה שנגנבה מהמרעה.

"אנחנו יודעים שלפרות התנהגות אמהית מפותחת שנועדה למנוע יניקה של עגלים זרים שבסביבה ולכן העדות הטובה ביותר לכך שמדובר בעגלה של הפרה משטח המרעה בו נגנבה היא הסרטון שצולם בעת החזרת העגלה אל המרעה בו הייתה. את הסרטון שלחנו לחוות דעת משרד החקלאות שקבעה שאכן מדובר באם וביתה". פירט קצין מג"ב שניהל את החקירה.

מחוות הדעת של משרד החקלאות עולה שכבר בעת כניסת הרכב לשטח, עוד לפני שנוצר קשר עין בין העגלה לפרה, נראה בבירור כיצד אחת מהפרות בעדר מגיעה בריצה אל הרכב והקרון.

במידה שעגלה זו לא היתה ביתה של הפרה שבסרטון, כניסת הרכב היתה מתקבלת באדישות או בהתרחקות (כפי שעשו שאר הפרות) ולאחר ירידת העגלה מהקרון, שאינה האם לא היתה מאפשרת לה לינוק. היתה מתרחקת ואם היה נוצר קשר שבו העגלה היתה מנסה לינוק, זרה היתה בועטת בה.  הסרטון מעיד בבירור על כך שהעגלה בסרטון היא ללא ספק ביתה של הפרה שמיניקה אותה.

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.