בהמשך לפרסום מעצרם של 4 החשודים בהתפרצות לבסיס צבאי בדרום ולניסיון גניבת נשק: החקירה המשותפת של שירות הביטחון הכללי וימ"ר נגב של המשטרה הובילה את מסתערבי מג"ב הפועלים בדרום הארץ לפעילות מעצרים של מספר חשודים בניסיון חטיפת נשק מחייל, איסוף מודיעין בבסיס והתפרצות לבסיס משמר הנגב שבדרום הארץ.

האירוע כאמור הוביל לפעילות מבצעית מאומצת ולמספר מעצרים שתרמו רבות לחקירה ולחשיפת ההתארגנות.

בפעילות מסוערבת וחכמה עצרו המסתערבים את שני החשודים המרכזיים, חייל סדיר תושב רהט בן 19 וקרוב משפחתו תושב רהט בן 38.
החייל נעצר בפעילות המסתערבים בבסיס משמר הנגב בו הוא משרת וקרוב משפחתו נעצר בפשיטה של הכוחות על ביתו שברהט.

בהמשך, הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד החשודים.

על פי כתב האישום, ארבעת תושבי כפר אידנא בגדה המערבית, כשאחד מהם פעיל חמא"ס, קשרו קשר לגנוב נשק מהמחסן בבסיס ועל פי כתב האישום, החייל היה מודע לכך כי כלי הנשק הגנובים ימכרו בגדה המערבית והם עשויים להגיע לידי פעילי טרור.
במסגרת הקשר, מסר החייל לשותפיו מידע אודות מיקום מחסני הנשק, דיווח על כמות הנשקים בנשקיה, העביר להם תמונות שצילם בבסיס, סיפר על האפשרויות לבצע את הגניבה ובזמן האירוע אף אבטח מבחוץ. הנאשמים תצפתו על הבסיס ותכננו את ביצוע השוד בקפידה.

ביום 13.4.20, הגיעו שני נאשמים תושבי הגדה לבסיס, כשהם לבושים במדי צה"ל, רעולי פנים ומצוידים בסכינים, פנסים, גז מדמיע, לום וקאטר. הנאשמים חתכו את הגדר, חדרו לבסיס, אך נתקלו בשני חיילי צה"ל ואחד מהנאשמים תקף אותם וניסה לגנוב את הנשק.
הנאשמים הצליחו להימלט מהבסיס ונעצרו לאחר מכן.
החקירה בוצעה על ידי יח' פח"ע ביחידה המרכזית נגב ושירות הביטחון הכללי.

כתב האישום מייחס לנאשמים, כל אחד לפי חלקו, ביצוע עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, הסגת גבול, עבירות נשק, פציעה בנסיבות מחמירות, תקיפה הגורמת חבלה של ממש ועוד.
הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

צילום וידאו: דוברות המשטרה


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.