דף הבית > אקטואליה וחדשות > המעצר האלים: "הוא מרביץ לי"; המשטרה: "היא התפרעה"
מתוך "לפני כולם", א-ה בשעה 21:00

המעצר האלים: "הוא מרביץ לי"; המשטרה: "היא התפרעה"

ראשון לציון: מעצר של בחורה שסירבה, על פי עדי ראייה, להציג תעודה מזהה נגמר באלימות מטרידה. המשטרה: "מדובר בסרטון חלקי, השוטרים השתמשו בכוח סביר"

תיעוד המעצר האלים: קרב גרסאות בין המשטרה ובין הנהגת. הערב ב"לפני כולם" נחשוף את הסיפור מאחור התיעוד המטריד של המעצר המשטרתי האלים, כאשר בין האשה שהותקפה ע"י שוטר, כך לפי התיעוד, ובין המשטרה מלחמת גרסאות.

כזכור, מוקדם יותר דיווחנו כי מעצר אלים בוצע ברחוב ביאליק בראשון לציון, כאשר שוטרים ביקשו לעכב אישה שככל הנראה, על פי עדויות של עוברי אורח, סירבה להציג תעודה מזהה ואף נגעה בכתפו של השוטר במהלך ויכוח. השוטר והשוטרת שהיו במקום ביקשו לעכב ככל הנראה את האזרחית, מה שהוביל לעוד תיעוד של מעצר אלים. הפרטים המלאים הערב ב-21:00 בתכנית 'לפני כולם'.

אזרחים שהיו במקום ניסו להתערב לטובתה של הצעירה, חלק מהאזרחים שהיו עדים למעצר תיעדו אותו. בתיעוד שהגיע לידינו, נראה השוטר רוכן מעל האישה שצועקת בבכי: "הוא מרביץ לי", בעוד השוטרת השניה מנסה להפריד בין השניים. למקום הגיעו כוחות משטרה נוספים שעיכבו את האישה.

תיעוד המעצר האלים.

המשטרה: "סרטון חלקי, הנהגת התפרעה"

במשטרת ישראל, לעומת זאת,  הטילו את האשמה לפציעתה של האשה עליה: "מדובר בסרטון חלקי, המציג את סופו של האירוע בלבד. האירוע החל כשהנהגת ביצעה עם רכבה עבירת תנועה בכך שלא נתנה זכות קדימה וסיכנה הולך רגל.

"הנהגת סירבה להזדהות בפני השוטרים לצורך מילוי דו״ח, החלה להתפרע ותקפה את השוטרים, כפי שניתן לראות את ידה של השוטרת בתמונות המצורפות. השוטרים נאלצו להשתמש בכוח סביר בכדי לעצור את הנהגת. צר לנו שפעולה שגרתית של מתן דוח, הובילה להתפרעות חסרת רסן של הנהגת".

השוטרת נפגעה? צילום: דוברות המשטרה
השוטרת נפגעה? צילום: דוברות המשטרה

ממרחב שפלה של המשטרה נמסר כי הנהגת עדיין נמצאת בחקירה בתחנת המשטרה.

בהכנת הכתבה סייע ספי פישמן.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

אולי יעניין אותך גם

פיגוע אבנים: מחבלים פצעו יהודי ליד כרם רעים

סוכנות TPS: יהודים הותקפו ע"י ערבים בחרבת נעלין שליד כרם רעים בגוש טלמונים. אחד מהם נפצע בראשו באורח קל ומטופל במקום ע"י כח צבאי ומד"א