תיעוד מקומם מלב הארץ: ערבים מיידים אבנים לעבר מכוניות הנוסעות על כביש 60, כאשר איש אינו מגיב. רכבו של צבי סוכות, שנסע עם אשתו ברכב, הותקף גם הוא וזה יצא מהרכב והחל לנהל מרדף אחר הפורעים, כשהוא מתעד את הרגעים. בשלב זה החלו הערבים לתקוף את סוכות עצמו. נדגיש כי סוכות עצמו לא היה חמוש בזמן זה, וכי כוחות צה"ל אינם פועלים בשטח.

לפני כשבועיים אירעה תקרית דומה, כאשר פלסטינים הבעירו צמיגים סמוך לבית הספר התיכון בפתאי הכפר בורין, הממוקם בקרבת צומת יצהר. לאחר מכן התקרבו הפורעים לכביש הראשי והחלו ליידות אבנים לעבר רכבים ישראליים שנסעו הכביש. בתגובה, תושבי יצהר שנקלעו לסיטואציה, נכנסו לעימות עם הפורעים, הזעיקו את הצבא, ובינתיים הגיבו ביידוי אבנים מצידם.

תיעוד פורעים ערבים מיידים אבנים כביש 60. צילום: צבי סוכות
תיעוד פורעים ערבים מיידים אבנים כביש 60. צילום: צבי סוכות

עוד באתר ערוץ 20

דובר צה"ל צידד לאחר מכן בטענות הערבים והודיע באופן חריג כי "כי כ-40 מתיישבים רעולי פנים נכנסו לכפר בורין שבמרחב החטיבה המרחבית שומרון. המתיישבים החלו בזריקות אבנים לעבר ערבים ולעבר בתיהם. כוחות צה"ל הגיעו למקום, פעלו לסיום החיכוך והוציאו את המתיישבים מן הכפר".

כזכור, הודעה זו עוררה את זעמם של המתיישבים. בראיון ל"היום הזה", אמר סוכות, שתיעד גם אז את האירוע: "כשראיתי את ההודעה של דובר צה"ל חטפתי הלם כאילו מישהו נתן לי בוקס לפנים. הייתי באירוע, ראיתי מה קרה וכמעט אין שם שום מילה שהיא אמת. הגדילו לעשות ערוצים אחרים שהעלו את התיעוד שאני צילמתי שערבים זורקים אבנים תחת הכותרת 'תיעוד: 40 מתנחלים זורקים אבנים'".
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20