נגד שוטרים שהתעללו באברך ומשכו בזקנו: תביעה אזרחית אישית על סך 75,000 ₪ הוגשה באחרונה לבית משפט השלום בירושלים נגד בלשי היחידה המרכזית של מחוז ירושלים במשטרה.

עפ"י כתב התביעה, במהלך אירוע מתוכנן מראש נכנסה קבוצת שוטרים לשכונת מאה שערים בירושלים כשאחד מהם מחופש לחייל. אחד מילדי השכונה התקרב לשוטר המחופש והשליך לכיוונו שקית ניילון. בתגובה הסתערו השוטרים במטרה לעצור את הילד.

שהיה במקום פנה לשוטרים כשידיו שלובות וביקש לברר מה עשה הילד. בתגובה שוטרים קפצו עליו, חנקו אותו, השכיבו אותו על רצפת המדרכה ואחד מהם אף הלם בו באגרופו.

תקיפת האברך. באדיבות: קל-סק מערכות אבטחה

 

בעוד האברך שכב על הרצפה, ניגש אליו שוטר בשם אלירן אסבג, רכן לעברו ומשך בחוזקה בזקנו והמשיך לדרכו. בהמשך הובילו השוטרים את האברך לאורך רחוב מאה שערים כשהוא ללא כיפה על אף שביקש מהם לאפשר לו להרים אותה לאחר שנפלה במהלך המעצר.

על פי כתב התביעה, ההתעמרות לא פסקה ובתחנת המשטרה נאלץ האברך לעבור חיפוש על גופו והשוטרים אילצו אותו לפשוט את כל בגדיו. רק לאחר מספר שעות ולאחר שנחקר בחשד לתקיפת השוטרים שוחרר האברך.

לאחר זמן מה גילה האברך כי האירוע תועד במצלמת אבטחה. התיעוד תומך בגרסתו – האברך לא עשה דבר בעוד השוטרים תקפו באלימות רבה.

"משיכת הזקן מזכירה את האנטישמיות באירופה"

לדברי עו"ד איתמר בן גביר, פרקליטו של האברך, "התנהלות השוטרים שקפצו ועצרו אזרח שבסך הכל ביקש לדעת 'על מה המהומה' היא בעייתית ביותר והתנהלותו של השוטר שמשך בזקן היא הוספת חטא על פשע. המשיכה לאברך בזקן מזכירה את האנטישמיות באירופה ואני מקווה שהמשטרה תמצה את הדין עם השוטרים התוקפים".

מארגון 'בצדק' שמלווה את הפרשה נמסר כי "הארגון ימשיך לעקוב ולתעד התנהגות בלתי חוקית של שוטרים כלפי הציבור החרדי ויפעל בכל הכלים החוקיים העומדים לרשותו, בכדי לאתר שוטרים אלימים ומתעללים, לגבות מהם מחיר, ולמצות עמם את כל חומרת הדין".

"מדובר באירוע שהתרחש לפני שנה וחצי, במהלך פעילות משטרתית נגד התופעה הפסולה והבזויה לפיה חיילים לובשי מדים הותקפו באלימות על ידי באזור על לא עוול בכפם", נמסר ממשטרת ישראל, "באשר לכתב התביעה ביחס למקרה זה, הרי שהוא התקבל במשטרה, ולאחר שנלמד אותו, נשיב לו בבית המשפט באמצעות הפרקליטות כמקובל".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.