מפקד גדוד בחטיבת תועד בשבוע שעבר מרתק חייל למדרכה לוהטת בשומרון, כך דווח לראשונה ב-Ynet.

תיעוד: מג"ד בצה"ל מצמיד חייל למדרכה לוהטת

 

האירוע החמור התרחש ביום חמישי האחרון בעת ששלושה טבחים בבסיס צבאי בשומרון החליטו לעזוב את הבסיס ולהשאיר את היחידה ללא טבח בשבת. אחד הטבחים שמוגדר על ידי צה"ל כחייל בעייתי החליט להמריד את שני חבריו והם עבו את שערי הבסיס. מפקד הגדוד, בדרגת סא"ל, שגילה זאת החל לרדוף אחריהם ותפס אותם בתחנה מחוץ לבסיס.

גורם שמכיר את פרטי האירוע סיפר כי המג"ד ניסה לשכנע אותם ארוכות ומשלא הצליח הזמין ניידת של המשטרה הצבאית שהודיעה כי לא תגיע לבצע את המעצר. בשלב הזה, על פי אותו גורם, המג"ד שאל האם מותר לו על פי הפקודות להכניס את החיילים לרכב צבאי בכוח ונענה על ידי הרס"ר בחיוב.

הטבח הבעייתי החל לתעד את האירוע בו נצפה המג"ד מרתק את אחד הטבחים על הרצפה ומדביק את פרצופו למדרכה הלוהטת תוך שהאחרון מתחנן שיפסיק כי זה כואב לו. לפי הגורם שמכיר את האירוע המג"ד הצליח לשכנע שני טבחים לחזור והם חזרו לבשל לחיילים אוכל לשבת אולם הטבח הבעייתי לדברי הגורם, זה שצילם את הסרטון נפקד עד היום.

הצלם החליט לשלוח את הסרטון למצ"ח, שקבעו כי לא מדובר באירוע פלילי אולם העבירו את הסרטון למפקד האוגדה שהחליט לנזוף במג"ד.

ברשת, לעומת זאת, קיבל הסרטון האלים תגובות נזעמות, בעיקר כי רבים לא הבינו מדוע בצה"ל ובמצ"ח לא ראו בהתנהגותו מעשה חמור ובחרו להסתפק בנזיפה.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "האירוע מוכר ודווח על ידי מפקד הגדוד מיד לאחר התרחשותו" והוסיפו כי "מפקד האוגדה תחקר את האירוע והקצין ננזף".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא