קבוצה של נערים שיצאו לטיול בר מצווה פרטי צעדו רגלית מהיישוב מגדלים לכיוון קידה והותקפו בידי עשרות ערבים, שהגיעו באופן יזום עם רכבים ויידו לעברם אבנים. אחד הילדים שהשתתף בטיול מספר ההתרחשויות המפחידות: "הלכנו לטיול בר מצווה של ילד אחד, יצאנו עם מגדלים. הלכנו מתחת לצוק, זרקו עלינו אבנים. נכנסו לאיזו מערה שלא יפגעו בנו. היינו שם מעט זמן ואז הגיעו המון ערבים מכל הכיוונים, סגרו עלינו בתוך המערה וזרקו פנימה אבנים, ריססו עלינו גז פלפל, זרקו גם מקלות".

"היו ערבים שהעיפו קצת את הערבים שרצו לזרוק עלינו אבנים והגנו עלינו קצת עד שהגיע הצבא והוציא אותנו. בינתיים זרקו המון אבנים פנימה, פגעו בילדים, הרביצו באבנים ובמקלות ונתנו בוקסים וכאפות".

ניסיון הלינץ' בלב השומרון – נשק המאבטח נחטף: במהלך הטיול, התפתחה הפרת סדר של עשרות פלסטינים סמוך לכפר, במהלכה התבצע ירי של אחד המטיילים לעבר מפרי הסדר למטרת הגנה עצמית. כתוצאה מהירי אחד המחבלים נהרג, על אף מאמצי ההחייאה של כוחותינו. בתקרית נחטף נשק, מה שגרם להעלאת רמת הכוננות במרחב שילה.

בטיול, אשר עבר בתוואי שאושר ע"י הצבא בסמוך לכביש אלון, השתתפו כ-25 ילדים ושני מבוגרים אשר ליוו את הקבוצה. לפי דיווחים המגיעים מהשטח, הפורעים השליכו במשך דקות ארוכות אבנים וסלעים לעבר הילדים, קבוצת הילדים נאלצה להידחק אל עבר המדרון והמצוקים עד לסכנת חיים של ממש, גם מהסלעים שהושלכו לעברם וגם מהמדרון והצוקים במקום.

איזור התקרית. צילום: גוגל מפות
איזור התקרית. צילום: גוגל מפות

 

בשלב מסוים הצליחו הפורעים להגיע אל אחד המאבטחים תוך שהם תוקפים אותו וחוטפים את נשקו. המאבטח נפצע מאבנים בפניו ומקבל טיפול רפואי בשעה זו. בנוסף, מוסרת סוכנות הידיעות , נגנבו על ידי הפורעים מכשירי פלאפון וארנקים מהקבוצה. כמו כן, במהלך שהות הקבוצה בתוך המערה, ריססו הערבים גז מדמיע לתוך המערה.

צילום מאיזור התקרית בשומרון

צילום מאיזור התקרית בשומרון

 

גורם בהתיישבות מסר לסוכנות TPS כי הטיול תואם עם חטמ"ר שומרון מראש ואושר ע"י גורמי הביטחון עם שני הורים מלווים שהיו חמושים, וברגע שהוקפו בערבים הם מיהרו להזעיק את כוחות הצבא, אך טרם הגעת הכוחות חשו בסכנת חיים ואחד המלווים נאלץ לבצע ירי הרתעה ולאחר מכן ירי לכיוון הפורעים. עוד ציין הגורם ההתיישבותי בדבריו לסוכנות TPS כי כל הארוע התרחש בשטח פתוח ורחוק מהכפר קוסרה.

נזכיר כי לפני כשלוש שנים עשרה מתיישבים רעולי פנים נכנסו לכפר קוסרה שבשומרון, הוכו ונלכדו על ידי פלסטינים.

תיעוד התקרית סמוך לקוסרה
תיעוד התקרית סמוך לקוסרה

 

מדובר צה"ל נמסר כי כוחות צה"ל שהגיעו למקום העניקו לפלסטיני טיפול רפואי ומאוחר יותר מת מפצעיו. שני מטיילים נפצעו באורח קל כתוצאה מהפרת הסדר ומפונים לבית חולים בילינסון. עוד דיווחו כי האירוע יתוחקר. גם משטרת ישראל הודיעה על פתיחה בחקירת האירוע.

הנפגעים הישראלים בתקרית
הנפגעים הישראלים בתקרית

 

דובר מד"א, זכי הלר מסר כי בשעה 11:19 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירקון על 2 פצועים מידויי אבנים על קבוצת מטיילים סמוך, לצומת מגדלים. לאחר שחולצו ע"י כוח של צה"ל חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח בילינסון 2 פצועים במצב קל, בהם: גבר כבן 40 עם פצעיה בראש וגבר כבן 45 עם פציעה ביד.

תיעוד: הפלסטינים ממשיכים ליידות אבנים לעבר כוחותינו

 

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון: "צר לי שזה המצב כשקבוצת תלמידים מבקשת לסייר באיזור. אני מחזק את ידי המלווים שגילו תושייה והגנו על חיי התלמידים בפעולה נחושה מול הפורעים".

התקרית ליד מגדלים. צילום: TPS
התקרית ליד מגדלים. צילום: TPS
התקרית ליד מגדלים. צילום: TPS
התקרית ליד מגדלים. צילום: TPS
התקרית ליד מגדלים. צילום: TPS
התקרית ליד מגדלים. צילום: TPS

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.