בצפון. צילום: דובר צה”ל

שנה אחרי שבצה”ל חשפו חמש עמדות תצפית של ארגון הטרור חיזבאללה שהתחפשו לארגון איכות סביבה “ארגון ירוק ללא גבולות”, חושף כעת פיקוד הצפון כי חיזבאללה הקים עמדות נוספות.

“אנחנו חושפים עמדת טרור נוספת של ארגון הטרור חיזבאללה בתחפושת של ארגון איכות סביבה”, אומר גורם בכיר בפיקוד הצפון. “חיזבאללה מפר את החלטת 1701 על בסיס יום יומי ובניגוד על החלטת האו”ם מסוף מלחמת לבנון השנייה. חיזבאללה משתמש בעמדות של הארגון כמעין סיפור כיסוי. זה לא ארגון ירוק ששומר על יערות אלא מקור לסיפור כיסוי ולמיקום עמדות צפית שמיועדות לאסוף מידע על פעילות צה”ל. חשפנו לפני שנה חמש עמדות וכאן אנו חושפים עמדה נוספת”.

 

לפי הגורם הבכיר בפיקוד הצפון, חיזבאללה נע חופשי על הגבול ומבסס את המודיעין שלו. “ניתן לראות אותם באופן ברור מתצפתים עלינו, אין שם באמת יערות. הם כבר לא מסתתרים, הם עושים זאת בגלוי”, הסביר.
“חיזבאללה חושב שאנחנו לא מודעים לפעילות שלו והוא הצליח לגרום לאו”ם למנוע את הבידוק והביקורת על החלטת 1701”, מוסיף הבכיר בפיקוד הצפון. “הטענה היא שאם מדובר בשטחים פרטיים אז יוניפי”ל לא יכול להכנס לשם לבדוק את זה. חיזבאללה משתמש בארגון אוטנטי שאף רשום ברשומות כארגון איכות סביבה. חיזבאללה מנצל את הארגון ומשתמש בעמדות שלהם כעמדות תצפית לאיסוף מודיעין”.

בצה”ל ממשיכים לעקוב בכל עת אחר העמדות, כולל אלו שנחשפו לפני שנה, ומבהירים כי כלל המפקדים בשטח אוספים מידע על העמדות הללו. “לא נאפשר פגיעה פה במרחב”, מדגיש הגורם הבכיר בפיקוד הצפון. “זו כסות לפעילות של ארגון טרור במרחב. העמדה צופה על כל הפעילות השגרתית של צה”ל וכל מה שקורה בגבול. העמדות שחשפנו בעבר יוניפי”ל בדק אותן ולא בכל העמדות הוא מצא את חיזבאללה. הוא נתקל בהרבה קשיים. עצם הפרסום, חיזבאללה מתקשה להשתמש בעמדות”, מסביר הבכיר. “העמדות כולן נמצאות במעקב רצוף שלנו. הפעילות שלנו היא בעיקר ניטור ומעקב אחר העמדות”.

עמדות תצפית חיזבאללה בצפון. צילום: דובר צה”ל
עמדות תצפית חיזבאללה בצפון. צילום: דובר צה”ל

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.