רכב שניסה לחצות מפגש מסילת רכבת בלוד שלא כחוק ובניגוד לאמצעי הזהירות, נפגע מרכבת חולפת. שניים מנוסעי הרכב נפצעו באורח קשה ואחד נפצע באורח בינוני. למקום הוזעקו משטרת ישראל וכוחות הצלה שפינו את הפצועים לבתי החולים אסף הרופא ותל השומר. אין נפגעים מקרב נוסעי הרכבת. תנועת הרכבות חזרה לפעול כסדרה.

על פי דיווחים, נוסעי הרכב הם קרובי משפחתו של הנרצח באירוע הירי מוקדם יותר בשכונה אחרת בלוד, אשר מיהרו להגיע לבית החולים, שם נקבע מותו.

זירת ההתנגשות. צילום: תיעוד מבצעי מד"א

לבית החולים תל השומר פונו צעיר כבן 23 במצב קשה עם פגיעת ראש מורדם ומונשם וצעיר כבן 22 במצב בינוני בהכרה עם פציעות בגפיים, ולבית חולים אסף הרופא פונה גבר כבן 32 במצב קשה עם פגיעה רב מערכתית. אין פצועים נוספים כולם פונו מהשטח. מצבו של הצעיר בן ה-23 התייצב וכעת מוגדר בינוני.

"כשהגענו, במקום הייתה המולה גדולה. הבחנו על מפגש המסילה ברכב מסחרי מעוך שבתוכו נלכדו 3 נוסעים", סיפר פאראמדיק מד"א, ישי ראוכברגר, שהגיע ראשון למקום התאונה. "בסיוע אנשים שהיו במקום חילצנו את הפצועים מהרכב והעלנו אותם לאחד מקרונות הרכבת שם ביצענו מיון ראשוני והענקנו להם טיפול רפואי מציל חיים. בתוך זמן קצר העלנו אותם לניידות לטיפיל נמרץ ופינינו אותם לבתי החולים שמצבם של שניים, צעירים בשנות ה- 20 מוגדר קשה, הם סבלו מפגיעה רב מערכתית. מצבו של הפצוע השלישי הוגדר בינוני, הוא היה בהכרה וסבל מפציעות בגפיים".

זירת ההתנגשות בין רכב מסחרי לרכבת בלוד. צילום: דוברות איחוד הצלה
זירת ההתנגשות בין רכב מסחרי לרכבת בלוד. צילום: דוברות איחוד הצלה

 

חובש רפואת חירום של 'איחוד הצלה', מנדי שפירו, סיפר: "כשהגעתי לזירה באופנוע החירום של איחוד הצלה נתקלתי בזירת תאונה קשה עם מעורבות רכבת ורכב הסעות. יחד עם חובשים נוספים שגרים בסמיכות למקום הענקנו טיפול רפואי ראשוני לנפגעים. התאונה אירעה בסמוך לביתי על פסי הרכבת בסמוך לרחוב דרכי משה בלוד".

זמן קצר לפני התאונה, נורה ברחוב בן יהודה שבעיר העתיקה בלוד גבר כבן 46 בעיר העתיקה בלוד. מותו נקבע בבית החולים אסף הרופא לאחר שפונה למקום במצב אנוש. מדוברות בית החולים נמסר בתחילה כי אין קשר לתאונת הרכבת. יחד עם זאת, בהמשך דווח, כאמור, כי ברכב הנפגע בתחנת הרכבת שהו קרובי משפחתו של פצוע הירי שמיהרו אל בית החולים וניסו לחצות את המסילה. עוד דווח, כי דודתו של הנרצח התעלפה למשמע הבשורה ונזקקה גם היא לטיפול.

בשיחה עם ערוץ 20 סיפרה תמר בן זמרה, עדת ראייה שהזמינה את המשטרה: "לא ראיתי מי ירה, פתאום ראיתי יריות, מישהו יוצא מהאוטו ויריות ברעש מטורף שריססו לו את החיים והוא נופל על הרצפה. ישר התכופפתי כי לא רציתי שיירו גם לכיוון הדירה שלנו. קמתי אחרי זה, בן אדם שוכב על הרצפה ומליון אנשים באים. עדיין יש פה שלולית דם".

בזמן הטיפול בפצועים: נופצו שמשות האמבולנסים

מדוברות מד"א נמסר כי בזמן שצוותי מד"א טיפלו באירוע הירי בלוד ובתאונת הרכבת, נופצו שמשותיהם של אמבולנס וניידת טיפול נמרץ. אחד על ידי בני משפחה, בזמן שהגיעו עם פצוע הירי לבית החולים אסף הרופא, והשני במהלך טיפול בפצועי התאונה סמוך למפגש הרכבות בלוד. במד"א רואים זאת בחומרה רבה ומצפים ממשטרת ישראל למצות את הדין עם המבצעים האלימים.

שמשות ניידות מד"א המנופצות. צילום: דובורת מד"א
שמשות ניידות מד"א המנופצות. צילום: דובורת מד"א
זירת ההתנגשות בין רכב מסחרי לרכבת בלוד. צילום: דוברות איחוד הצלה
זירת ההתנגשות בין רכב מסחרי לרכבת בלוד. צילום: דוברות איחוד הצלהבת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20