תאונת דרכים קטלנית התרחשה בשעות הצהריים סמוך לצומת פצאל שעל כביש 90, כאשר אוטובוס של אגד החליק על הכביש הרטוב והתנגש חזיתית במשאית גרר פלסטינית בסמוך לאנדרטת הבקעה. כתוצאה מהתאונה נהרג נהג המשאית תושב העיירה חיזמא, כבן 32. הנוסע שישב לצידו, כבן 20, נפצע באורח קשה מאוד ופונה במסוק ליחידת הטראומה בבית החולים 'הדסה עין כרם' בירושלים, כשהוא מונשם ומורדם עם פגיעה רב מערכתית. אדם נוסף כבן 30 נפצע באורח בינוני ופונה גם הוא לביה"ח הדסה במסוק, כשהוא במצב בינוני ובהכרה עם חבלת חזה.

ארבעה מנוסעי האוטובוס נפצעו באורח קל, שניים מהם פונו לבית החולים 'העמק' בעפולה והשנים הנוספים לבית החולים 'הדסה הר הצופים' בירושלים. מספר נוסעים נוספים נבדקו בשטח על ידי צוותי מד"א ולא נזקקו לפינוי לבית חולים. כוחות משטרה וחילוץ פעלו לפינוי הפצועים והלכודים מזירת התאונה וחובשים ופאראמדיקים של מד"א הוזעקו לטיפול בפצועים. הכביש נחסם לתנועה.

זירת התאונה. צילום: ארז כפיר, TPS
זירת התאונה. צילום: ארז כפיר, TPS

 

"מדובר בתאונת דרכים קשה מאוד בין משאית גרר לאוטובוס. נהג המשאית נלכד כשהוא מחוסר הכרה", סיפר פרמדיק מד"א, מישל פושקוב שצוותו הוזעק למקום. "תוך כדי פעולות החילוץ המורכבות של הכיבוי ניסינו להעניק לו טיפול רפואי, אך הוא היה ללא סימני חיים ובתוך זמן קצר נקבע מותו. הנוסע שישב לידו נפצע באורח קשה והיה לכוד גם כן. ברגע שהתאפשר הענקנו לו טיפול רפואי והוא פונה במסוק מד"א לבית החולים כשהוא מורדם ומונשם יחד עם נהג האוטובוס, שנפצע באורח בינוני בחזה. כמה מנוסעי האוטובוס שנפצעו באורח קל והתהלכו בזירה טופלו בשטח ופונו באמבולנסים של מד"א לבתי החולים".

זירת התאונה. צילום: ארז כפיר, TPS
זירת התאונה. צילום: ארז כפיר, TPS
צילום: ארז כפיר/TPS
צילום: ארז כפיר, TPS

 

הגשם הראשון פקד אותנו ואגף התנועה במשטרת ישראל מזהיר מפני השמן הצף מהכבישים ועלול לגרום להחלקה, ונותן מספר הנחיות ודגשים כדי לעבור את החורף בבטחה.

בטרם הכניסה לרכב:

  • חובה לבדוק כי צמיגי הרכב תקינים ובלחץ האוויר הנדרש.
  • יש לבדוק כי המגבים תקינים ואינם יבשים ופגומים מימי הקיץ.
  • לדאוג לנקות את שמשות הרכב על מנת לספק תנאי ראות טובים.
  • לנקות את פנסי הרכב על מנת לראות ולהראות בהתאם.

בעת הכניסה לרכב:

לאחוז את ההגה בשתי ידיים מאחר וכניסה עם הרכב לשלולית, בורות ובאמפרים המוסתרים ע"י הצטברות מים על הכביש עלולה לגרום לסטייה פתאומית של הרכב.

בעת נהיגה ברכב:

  • להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי הדרך ובכלל זה בעת כניסה לעקומות ובעת ביצוע פניות.
  • יש להדליק אורות דרך.
  • שמירת מרחק גדול מהרכב לפנים בעקבות הגדלת מרחק הבלימה כתוצאה מכביש רטוב.
  • להתרכז בנהיגה ולהימנע מהיסח דעת בדגש על שימוש בטלפון הנייד.
  • שימו לב להולכי רגל – בעת גשם קשה יותר להבחין בהולכי רגל ולבלום בזמן במקרה הצורך, יש להאט הנסיעה באזור מגורים ולתת זכות קדימה להולכי רגל.
  • שמירה על כללי הבטיחות ונהיגה נכונה יכולים להציל חיים, אנא סעו בזהירות!
ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם