אימה בדרכים: מחבלים יידו לעבר אוטובוס נוסעים בגוש עציון. הנוסעות נתקפו בהלה כשהלהבות התלקחו על שמשת האוטובוס הקדמית.

אמש סמוך לשעה 1:00 בלילה יידו מחבלים בקבוקי תבערה על אוטובוס של החברה לפיתוח בצומת הטי במזרח . באוטובוס היו תלמידות אולפנת אוריה ששבו משבת בנווה צוף.

כוחות צה"ל פתחו במרדף אחר המחבלים והשירות הפסיכולוגי של המועצה נמצא בקשר עם הבנות המבוהלות ומשפחותיהן. ארבע מהבנות הוגדרו כנפגעות חרדה וטופלו ע"י הכוחות בשטח.

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן, אמר בתגובה: "אנו סומכים על כוחות הביטחון שישימו את ידם על המחבלים. מאידך קשה לנו להאמין כי בני העוולה יטופלו ביד קשה, כיוון שמערכת המשפט והענישה לא מתייחסת לתקיפות הללו כניסיון לרצח של ממש. אנו דורשים בתוקף מצה"ל, הממשלה ועוד יותר ממערכת המשפט לפעול נגד המפגעים כולל ענישה קולקטיבית שאין מנוס ממנה. לא נשלים עם האבנים והבקתבי"ם נגד יהודים בצירי יהודה ושומרון".

ישראל גנון, יו"ר ארגון נהגי האוטובוסים בישראל, אמר: "הגענו למציאות הזויה בה לנהגי האוטובוסים אין את האפשרות להגן על ציבור הנוסעים מכיוון שמשרדי התחבורה והביטחון אינם מנגישים מיגון ראוי לאוטובוסים. הגיע הזמן ששר התחבורה הבא יבין כי אוטובוס יכול להיות מלכודת מוות במידה והנהגים אינם מקבלים את ההדרכה המקצועית הראויה כיצד לנהוג במקרים מעין אלה. ארגון נהגי האוטובוסים יחד עם ההסתדרות הלאומית ימשיכו לעמוד לימינם של הנהגים וציבור הנוסעים עד שיתקבלו המלצות הארגון והאוטובוסים יזכו למיגון הראוי".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא