23:33 17/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "תיאטרון אונסק"ו נמשך, האמת תנצח"

"תיאטרון אונסק"ו נמשך, האמת תנצח"

ראש הממשלה נתניהו בהתייחסות ראשונה להחלטת אונסק"ו: "מציע לחברי אונסק''ו לבקר בשער טיטוס ברומא ולראות מה הם בזזו לפני 2,000 שנה מבית המקדש"

תגובה ראשונה מראש הממשלה ושר החוץ בנימין נתניהו להחלטת אונסק"ו לפיה אין קשר בין עם ישראל ובין הכותל המערבי: "תיאטרון אונסק"ו נמשך", הגיב נתניהו, "והיום הוא קיבל עוד החלטה הזויה שאין לעם ישראל קשר להר הבית ולכותל".

נתניהו הוסיף כי "מילא שהם לא קוראים תנ"ך אבל אני מציע לחברי אונסק״ו לבקר בשער טיטוס ברומא, שם רואים מה הביאו הרומאים לרומא לאחר שהם החריבו ובזזו את בית המקדש בהר הבית לפני 2000 שנה. רואים שם חרוט על שער טיטוס את מנורת שבעת הקנים שזהו הסמל של העם היהודי ואני אומר לכם גם הסמל של מדינת היהודים בימינו. תכף אונסק״ו יגיד שגם הקיסר טיטוס עסק בתעמולה ציונית. לומר שלישראל אין קשר להר הבית ולכותל, זה כמו לומר שלסין אין קשר לחומה הסינית, ולומר שלמצרים אין קשר לפירמידות. בהחלטה האבסורדית הזאת אונסק"ו איבד את מעט הלגיטימיות שנשארה לו. אבל אני מאמין שהאמת ההיסטורית יותר חזקה, והאמת תנצח. ואנחנו עוסקים היום באמת.

את הדברים אמר נתניהו במסגרת חוג התנ"ך אותו הוא מקיים בביתו. תגובתו החריפה מגיעה על רקע החלטת הוועד המנהל של ארגון החינוך והתרבות באו"ם לאמץ החלטה המנתקת את הזיקה בין העם היהודי לכותל המערבי ולהר הבית.

החלטת אונסק"ו אושרה בתמיכתן של 24 מדינות – ביניהן רוסיה וסין – שבאחרונה התהדרו בישראל בהידוק הקשרים עימן. שש מדינות התנגדו להחלטה ומעבר לארצות הברית כמובן – היו גם גרמניה, הולנד, בריטניה, אסטוניה וליטא.

"אנטישמיות חדשה". מתוך 'הפטריוטים' היום (ה')

למרות הנסיון הדיפלומטי, ההצעה אושרה

לדעת דיפלומטים ישראלים יש בכך ניסיון להביא למצב שהזירה הבינלאומית לא תכיר גם בקדושת הכותל המערבי עבור העם היהודי. הפלסטינים כללו פיסקה בכך שהם מכירים שירושלים, באופן כללי, קדושה לשלוש הדתות על פי הסדר הבא: האיסלאם, הנצרות והיהדות, זאת במטרה לנסות ולהראות שההחלטה מאוזנת ולא אנטישמית גרידא.

ישראל נקטה מאמצים דיפלומטיים בניסיון לבלום את ההחלטה או לפחות לרככה, אך אלה שינו את עמדותיהן של מדינות מעטות בלבד, כך שההחלטה שהובאה היום להצבעה בין 58 מדינות החברות בארגון, עברה כצפוי ברוב גדול.

בפעם הקודמת שהתקבלה החלטה כזו, היא ספגה גינוי ישראלי חריף – כולל שיחות נזעמות ממשרד החוץ למדינות אירופיות שתמכו בהחלטה. מנכ"ל משרד החוץ דורי גולד כתב אז כי "כיום ישראל מגינה על חופש הדת לכל בני הדתות: יהדות, נצרות ואיסלאם – נגד מי שמנסים להבעיר את המזרח התיכון. בזמן בו המוסלמים הקיצוניים משמידים אתרים היסטוריים בסוריה ובעיראק – ההחלטה שעומד לאמץ אונסק"ו היא בלתי מתקבלת על הדעת ומנותקת מהמציאות". אמנם להחלטה לא תהיה השפעה על הנעשה בשטח, אבל זו עלולה לפגוע בישראל בעתיד.

מרבית מדינות אירופה שלא התנגדו העדיפו להישאר ניטרליות ולהימנע. כך שבדיה שהצביעה בחודש אפריל בעד החלטה דומה נמנעה היום וכמוה עשתה גם צרפת. הודו וארגנטינה שעימן הודקו הקשרים באחרונה – העדיפו גם הן להימנע. נציין כי כל המדינות הללו הצביעו בסיבוב הקודם בעד ניתוק הזיקה של העם היהודי מהר הבית.

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

פט-סגל

"יש פה שיבוש מערכות, המדינה היא לא מדינת משטרה"

הפטריוטים מגיבים לפרסומים כי המפכ"ל מאשים את נתניהו במעקב אחרי חוקרי להב 433: "משטרה לא יכולה לדבר על הרשות הפוליטית. נקודה. סוף"