שעות אחדות אחר הפסקת האש הגיעה הבוקר יו"ר מפלגת הימין החדש איילת שקד לביקור במכללה האקדמית לחינוך חמדת הדרום שליד נתיבות. עם הגעתה של חברת הכנסת שקד למכללה נשמעו במכללה אזעקות צבע אדום שהכניסו את כולם יחד למרחב המוגן במכללה.

במהלך השהות במרחב המוגן נערכה ישיבה של שקד עם ראש מכללת חמדת הדרום ד"ר חיים שקד, יו"ר הוועד המנהל שר החינוך לשעבר הרב יצחק לוי, ומנכ"ל המכללה קובי וייצמן. שקד שמעה על המחסור הקיים במרחבים מוגנים, שמעה על הצרכים הביטחוניים הייחודיים של המכללה והבטיחה לסייע במציאת פתרונות לנושא. בנוסף, קיבלה שקד מידע מראש המכללה שקד על תוכנית הדגל של המכללה "פדגוגיה של חוסן" המכשירה מורים לפיתוח חוסן בקרב תלמידיהם.

במהלך האזעקה ציינה שקד "זוהי חוויה מאוד לא פשוטה לתושבי הדרום שאני עדה לה בדקות אלה. אין לי ספק ששר הביטחון בנט וצה"ל יחזירו את ההרתעה ויבטיחו שקט לתושבי הדרום. אני מברכת את מכללת חמדת הדרום על העשייה החינוכית החשובה בעוטף עזה, ומחזקת את ידי הסגל והסטודנטים בימים אלה של מתיחות ביטחונית.

ראש המכללה האקדמית לחינוך חמדת הדרום ד"ר חיים שקד הוסיף: "אני רוצה להודות לחברת הכנסת שקד שבאה לתמוך בנו בימים קשים אלו. האזעקות וחידוש הירי למרות הפסקת האש שהוכרזה הבוקר, ממחישים לנו שוב את הצורך בפדגוגיה של חוסן, וכן כמה חשוב שלמכללה יעמדו האמצעים המתאימים והמיגון הנדרש שיאפשרו לנו לדאוג לשלומם וביטחונם של הסטודנטים והעובדים".
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20