רשת "פוקס" חשפה כי נשיא ארה"ב לשעבר ברק העביר בשנת 2016 סכום של כ-10 מיליארד דולר לארגונים שונים המשוייכים לאו"ם. 360 מיליון מהם הועברו לאונר"א, ארגון שמטרתו טיפול בפליטים , כך פורסם ב-"360".

אובמה ואבו-מאזן. צילום: Pete Souza
אובמה ואבו-מאזן. צילום: Pete Souza

אתר מחלקת המדינה האמריקאית פרסם מסמכים לפיהם בשנתו האחרונה כנשיא ארה"ב הגדיל אובמה את המימון לאו"ם ומוסדותיו בכ-20 אחוזים ביחס לסכומים שהעבירו האמריקאים בשנת 2010, שנה אחרי כניסתו של אובמה לתפקיד, אז הועברו 7.7 מיליארד דולר.

עוד סיפרו ב"פוקס" כי ארגון אונר"א נהנה תחת מעליה של פי 1.5 בסכומים שקיבל מהממשל האמריקאי שכן ב-2010 הועברו לארגון כ-240 מיליון דולרים "בלבד". העליה בסכומים שהעביר אובמה לארגון מגיעים על אף החשיפה על מעורבותו של אונר"א בהסתרת תחמושת ורקטות במהלך "צוק איתן", הסתה נגד ישראל בספרי הלימוד שלו, העסקת מחבלים ועוד. כל אלה לא מנעו מהנשיא לשעבר להעלות את הסכומים שהועברו לארגון מדי שנה.

אי אפשר לומר שהחשיפה האחרונה מפתיעה, שכן אובמה ידוע כמי שתמך בפלסטינים לא מעט. רק לפני כשבועיים פורסם כי עם צאתו מהבית הלבן העביר במהלך בזק סכום של 221 מיליון דולר לרשות הפלסטינית, מהלך שהנשיא החדש טראמפ הספיק להקפיא, וזאת בנוסף לסכום של 1.25 מיליון דולרים שהועבר לאו"ם.

ברשת החדשות הימנית ציינו עוד, כי מחלקת המדינה פרסמה גם מסמכים בנוגע ל-2015, אך קשה להבין מהמסמכים הללו מהם הסכומים שהגיעו לאו"ם ומהם אלה שהועברו לארגונים אחרים.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.