פרסום בערוץ i24NEWS: זרים הפועלים ברמאללה ולשכותיהם – זוכים להטבות מס נרחבות על חשבון משלם המסים הישראלי.

לפי התחקיר של אילון לוי שהתפרסם היום (רביעי) עולה כי אותם המאיישים את הנציגויות רשומים במשרד החוץ הישראלי כדיפלומטים המשרתים בצוותים השייכים לשגרירויות בתל אביב. כך זוכים הדיפלומטים ולשכותיהם להטבות מס נרחבות, על חשבון משלם המסים הישראלי.

סגנית שר החוץ . צילום: פלאש 90

 

ההטבות כוללות בין היתר פטור מלא מתשלום מכס, עד 500 דולרים החזר שנתי על תשלום מיסים, פטור מתשלום מס על עד 450 ליטרים של דלק בחודש, פטור ממיסים על רכישת רכבים, שימוש בלוחית רישוי דיפלומטית ופטור ממסים לחידוש רישיונות הרכב.

מהתחקיר עולה כי לפחות תשע מדינות אשר מכירות בקיומה של מדינת פלסטין כמדינה עצמאית מינו נציגים הפועלים באופן זה, בהן ברזיל, אקוודור, סין, הודו, סרי לנקה וקפריסין. אותם דיפלומטים מציגים עצמם כראשי משלחת ואף עורכים טקסים במעמד רשמי.

בהתאם להסכם אוסלו, מאפשרת לרשות הפלסטינית לקיים "משרדי ייצוג" ברמאללה, אך אינה רשאית לאפשר הקמתן של שגרירויות או לאפשר פעילות של "צוות דיפלומטי".

לפי i24 לא נתקבלה תגובה מטעמו של ראש הממשלה ושר החוץ . מלשכת סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי נמסר: "סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי העבירה את הנושא לבדיקה ותתייחס לדברים עם בדיקתם".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא