ארבעה ימים לאחר ההפסד בפתיחת טורניר ליגת האומות 0-1 לאלבניה, רשמה הערב ישראל הפסד שני בפתיחת הקדנציה של המאמן הטרי אנדרי הרצוג ושל המנהל הטכני ווילי רוטשטיינר. הנבחרת הובסה 0-3 לנבחרת צפון אירלנד במשחק שנערך בבירה הצפונית, בלפסט.

משחק הידידות בין צפון אירלנד לישראל בבלפסט. צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של ההתאחדות לכדורגל

 

הנבחרת פתחה את המשחק בצורה מהוססת ונלחצה לעבר שערה ועל כן שילמה את המחיר בשער בדקה ה-13, לאחר שכדור שנבעט מתוך הרחבה פגע בראשו של מואנס דאבור וחדר פנימה. בדקה ה-41 ספגה הנבחרת את השער השני וירדה למחצית בפיגור של שני שערים, לאחר מחצית ראשונה חלשה מאוד. גם את המחצית השנייה פתחה הנבחרת בצורה לא טובה ובדקה ה-67 ההפסד כבר הפך לתבוסה לאחר שגיאה נוספת של ההגנה החלשה.

מאמן הנבחרת אנדי הרצוג הבטיח לאחר התבוסה כי "שני המשחקים הבאים יהיו שונים". לדבריו, "נצטרך לשפר את החלק הקדמי ולנסות לייצר יותר הזדמנויות. ננסה לנתח את הדברים ולעשות אותם הרבה יותר טוב. היו כמה אספקטים טובים, ראיתי שחקנים שעשו בדיוק מה שציפיתי מהם. נצטרך לעשות הרבה יותר טוב ולנסות לשמור על קצב גבוה במשך 90 דקות". הרצוג הוסיף כי הוא "מקווה שהקהל ידחוף אותנו בבית כי כמו ששיחקנו במחצית השניה זה לא אפשרי".

הבשורות הפחות טובות מהערב הן הפציעות של כוכב הנבחרת ורד בול זלצבורג מוואנס דאבור ושל מגן פרנקפורט טאלב טואטחה, שמצטרפים לפציעתו של ערן זהבי וכרגע טרם ברור האם ישובו לסגל הנבחרת בחודש הבא.

ואיך אפשר בלי: פעילי תנועת החרם (BDS) נזעקו גם הפעם למשמע הבשורה כי רגליים ישראליות ידרכו על אדמת המדינה הידועה בעוינותה. קודם לפתיחת ההתמודדות הערב בבלפסט, התקיימו הפגנות פרו-פלסטיניות מחוץ לאצטדיון ופעילים אף יצרו כתובת 'תשוחרר פלסטין' על גבעות היער הצופה אל העיר. בהפגנה לא נרשמו אירועים חריגים.


בחודש הבא תמשיך ישראל את מסעה במסגרת ליגת האומות ותארח את נבחרת סקוטלנד באצטדיון 'סמי עופר' בחיפה ב-11.10. ארבעה ימים לאחר מכן, תארח הנבחרת את אלבניה באצטדיון 'טוטו טרנר' בבאר שבע ותקווה לתקן את הרושם הרע שהותירה בשני המשחק האחרונים.

מתן בן הרוש

מתן בן הרוש