4:26 21/11/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > תחזירו לנו את המדינה

תחזירו לנו את המדינה

דברי סגן הרמטכ"ל מזכירים את שוברים שתיקה, את החדירה שלהם לצה"ל וסגנון הדיבור שלהם. הגיע הזמן שנלמד מהם להתבכיין קצת, כי הם עדיין מושלים פה.

לפני שלוש שנים הכרתי לראשונה את ארגון שוברים שתיקה, כשפנה אלי פעיל ההסברה שלהם, הוא הסביר לי שהם מהווים בית לחיילים משוחררים, עוזרים להם עם המראות שהם חוו, הוא פירט על כמה הם תומכים בהם, כי מישהו צריך להיות שם בשביל החיילים שסובלים מהכיבוש.

"הופה הופה, רגע מה? כיבוש אמרת?" שאלתי והוא ענה לי מיד בהסברים. הסברים על כמה הכיבוש משחית ורע, על כמה הוא פוגע בזכויות האזרחים במקום, האמת שעד כאן קצת הסכמתי איתו, הכיבוש משחית והוא ימשיך לפגוע בזכויות אדם גם אם נחזיר שטחים, הכיבוש משחית וצריך להפסיק אותו ולספח את השטחים. אז הרגשתי מיד שזה אינו ארגון לחיילים ואינו ארגון ביקורת, זהו ארגון שמאל המתנגד לצבא הכיבוש, לא זכויות אדם ולא בטיח, כמו שסבא היה אומר.


לפני כשנה וחצי החלו מספר פעילים ציוניים מהפכה, הם התחילו להסביר מה שוברים שתיקה באמת עושים. אז קמו חברי הכנסת ואמרו "בארץ כן בחו"ל לא" – ציטוט של נפתלי בנט במליאת הכנסת. לא! יו"ר הבית היהודי, לא בארץ ולא בחו"ל. זוהי לא ביקורת הוגנת, זוהי לא ביקורת כלל, זו הכפשת מדינת ישראל. ביקורת מעולם לא היתה המטרה שלהם. כשהם הוקמו, מטרתם היתה להראות לישראלי כמה הכיבוש לא מוסרי וכיום מטרתם היא להוכיח זאת לעולם כולו. לא רוצה אותם לא בארץ ולא בחו"ל.

אז נכון, זכותם החוקית, הדמוקרטית והלגיטימית להביע את דעתם, אך צה"ל לא צריך לשתף פעולה. צה"ל לא צריך לקבל מהם חומרים או לתת להם אישורים לגבי מה נכון ולא נכון. צבא העם לא משתף פעולה עם פוליטיקה לשום צד, הוא צריך להיות ממלכתי ולנהוג בהתאם, ושיתוף הפעולה עם שוברים שתיקה הוא תמיכה פוליטית.

עכשיו בואו לא ניתמם כשסגן ראש צבא "העם" מביע דעה כל כך קיצונית עד כדי השוואה לימי השואה בגרמניה, אל לנו בכלל להיות מופתעים שהוא מביע דעה כה נחרצת בנושא. צה"ל כבר מזמן ארגון פוליטי, רק משום מה עדין חובת כולנו לשרת בו, למרות שהוא לא משרת אותנו או חס עלינו. וכשסגן הקודקוד מתייחס כך לחייליו, מה אנו נאמר במילואים הבאים? במבצע הבא?

טרמינולוגיה של שוברים שתיקה ובצלם
טרמינולוגיה של שוברים שתיקה ובצלם

יש קשר ישיר בין דברי סגן הרמטכ"ל לפעילות ארגון שוברים שתיקה. אנחנו כבר לא מדינה בעלת לגיטימציה, אפילו בעיני חלק מאזרחיה, היהודים. אנחנו לא היינו שם להתנגד למהפכה הזו, כי ססמאות פוליטיות סחפו אותנו, ואני אשתמש בדבריו של אראל מרגלית:
פישלנו, פישלנו כי נתנו להם למשול כשאנחנו הרוב. למשול ולבכות שאנחנו המושחתים, ואלוהים, תראו איך הם שולטים בנו, תראו את ההסתדרות איך היא מנהלת לנו את כלכלת המדינה. הם עצרו לנו את אחת העסקאות הגדולות בהיסטוריה של המדינה, מתווה הגז. שיבדקו רגע האם זה עזר לכלכלת המדינה. הם גידלו את "בצלם" חבורת צלמים שמרגישים גברים, רק בתחום עריכת סרטים. הם גידלו את אראל מרגלית, שלמד לדבר כמו ערס וחשב שזה יסתיר את העובדה שהגיע ממשפחה אמידה וחזקה. הם הכניסו נשיא ושר בטחון, שכבר קבעו מראש מי הרוצחים בדומא. ועוד לא דיברנו על חד"ש, חבורת טרחנים שאף אחת לא הסתכלה עליהם עד שעשו פרובקציות.

אבל אנחנו פישלנו, פישלנו כי נתנו לססמאות כמו "הערבים נוהרים בהמוניהם" להצביע לנו בקלפי. פישלנו כי הסכמנו עם בנט כשדיבר בשפת אוסלו "נחלק לשטחי A B ו – C. פישלנו כי אהבנו ססמאות קלות לתפיסה והעפנו את פייגלין מהליכוד, כאילו דעותיו אינן דעותינו. אה וכן אראל מרגלית, אתה צודק, פישלנו שנתנו לביבי להחזיר יותר מחבלים מכל ראש ממשלה אחר, אבל היי! הוא גם ראש הממשלה שמשל יותר מכל אחד אחר.

אז אנחנו אכלנו את החרא, איבדנו חברים, בצבא או בשטחים או בפיגועים, כשהם היו בראיון בגל"צ, או במסע הכפשה באל ג'זירה, אבל מה, הם יודעים דבר אחד יותר מאיתנו, הם יודעים להתבכיין, אז עכשיו אנחנו נראה להם שגם להתבכיין אנחנו יודעים. תחזירו לנו את המדינה יא אלוהים!

אלחי הלמן

אלחי הלמן

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ןםלפ

"המשטרה היא משרתת נרצעת של התקשורת הישראלית"

המשטרה תחל בבדיקה על הפצת תמונות הנשיא ריבלין עם כאפייה ברשתות החברתיות בעקבות סירובו לחנון את אזריה. מה חושבים על כך הפטריוטים? צפו