פעם, הכול היה הרבה יותר פשוט והאופציות היו מעטות יחסית מבחנת תזונה שברובה היתה קרובה לטבע. אך היום, יש מאכלים רבים שמוצגים בצורה מפתה, עם חומרים שגורמים לנו להתמכר אליהם כמו סוכר, כך שהאתגר משמעותי. אבל אפשר בכל זאת לעשות שינוי משמעותי בתזונה, אפשר לשמור על תזונה נכונה אם עושים את זה בדרך הנכונה.

שלבי המעבר לתזונה נכונה

בין אם אתם לוקחים תוספי תזונה לספורטאים ובין אם אתם לא, אתם יכולים להיות בריאים יותר, חזקים יותר ואנרגטיים יותר אם תאכלו אוכל בריא. אז הנה השלבים למעבר לתזונה כזו:

  • התחילו בשינויים קטנים – הדבר החשוב ביותר והראשון שאתם צריכים לעשות הוא להכניס טוב טוב לראש שלכם, ששינוי משמעותי מתחיל בצעדים קטנים. מספיק שתכניסו יותר ירקות על חשבון לחם בארוחת בוקר ברוב הבקרים, כבר עשיתם צעד חשוב. התחילו בשינוי אחד או שניים ואל תנסו לכבוש את הפסגה ביום אחד.
  • תחליפו לאט לאט למקבילות הבריאות – אם לצורך העניין אתם אוהבים אורז לבן ואוכלים אותו כמה פעמים בשבוע, נסו את המקבילה הבריאה שלו – אורז מלא. נכון, זה טעם מעט שונה וצריך גם לדעת איך לבשל אותו, אבל היום בעידן בו אין סוף מתכונים נמצאים במרחק הקלקה אתם יכולים לעשות את זה בקלות.
  • הגדילו את צריכת הירקות, הקטניות והפירות שלכם – הגדלת כמות הירקות, הקטניות והפירות בתזונה היום יומית שלכם תספק לכם רווח כפול. מצד אחד תכניסו לגוף שלכם חומרים בריאים יותר ופחות משמינים, ומצד שני, הם יהיו על חשבון מזון לא בריא. תזונה נכונה חייבת לכלול כמה שיותר ירקות, פירות וקטניות (רק שאם אתם סוכרתיים, כדאי שתתייעצו עם הרופא שלכם בנוגע לפירות) ויש יותר ויותר מחקרים היום שמהללים את היתרונות הבריאותיים שלהם כבסיס לתזונה האידיאלית.
  • תפסיקו לנשנש בין הארוחות – הנשנוש הוא המחלה הקשה ביותר של עידן השפע. הם נמצאים סביבנו כל הזמן – החטיפים, המאפים והמתוקים, ומספיק שנשב מול הטלוויזיה בסוף יום עבודה מתיש, ואנחנו יכולים להוסיף לעצמינו בקלות כמה מאות או אלפי קלוריות. אז מה עושים כדי להימנע מזה? קודם כל מוציאים את האויבים מהבית. אם הם לא יהיו בארון או במקרר ונצטרך לקפוץ בשבילם לפיצוציה, הסיכויים שניפול איתם נמוכים יותר. גם אם מנשנשים מידי פעם, כדאי לדאוג שתהיה כמות קטנה כדי שהנשנושים יהיו לעיתים רחוקות כמה שיותר.

לא יודעים לעשות את זה לבד? תתייעצו!

אוכל בריא קל לבשל ולהכין אבל צריך שתהיה מוטיבציה כדי שנדבוק בו. אם אתם לא בטוחים וצריכים טיפים איך לשמור על תזונה נכונה, אולי כדאי לכם לקחת ייעוץ תזונתי של דיאטנית שתעשה לכם סדר בדברים.מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20