תושבי שכונת פרסמו היום (ב') ובו מספרים על השכונה וקוראים לממשלה לפעול להסדרתה לפני הפינוי הקרוב.

"ידעתם על העובדה שהשכונה הוקמה לפני 16 שנה ושעוד חודש וחצי 15 משפחות עומדות להישאר ללא קורת גג? ידעתם שלאחת המשפחות יש ברגע זה שלושה ילדים שמשרתים בתפקידים קרביים בצה"ל ועוד מעט לא יהיה להם בית לחזור אליו בעוד שלאימא של מחבל שרצח יהודים 'אוטמים' רק חדר אחד?", אמרו תושבי השכונה.

מפגינים בנתיב האבות. צילום: פלאש90
מפגינים בנתיב האבות. צילום: פלאש90

 

"המדינה בעצמה אומרת שהיא רוצה להסדיר את המקום. צריך להוציא לאנשים מהראש את התמונה שחצינו איזו גדר, ראינו חקלאי ערבי ואמרנו לו לך מכאן ועקרנו את העצים שלו. בשנת 2014, אחרי שכל הבתים כבר עומדים, המדינה עשתה סוף סוף צעד בדרך להסדרה וערכה סקר קרקע. נמצא ש-95% מהקרקעות הן אדמות מדינה, ו-5% מהקרקעות, בנקודות קטנות מפוזרות, הוחרגו מאדמות המדינה. אלו לא אדמות פרטיות, אלא אדמות עם פוטנציאל להיות עם בעלות, אבל אין להן שום בעלות בפועל".

"אם הסיפור הזה היה בפתח תקווה או רעננה אין ספק שהיה פה פיצוי או החלפת קרקע, יש אלף פתרונות בחוקי התכנון והבנייה לפתור בעיות כאלה, ופותרים אותן יום יום בבתי המשפט".

"עוולה חמורה". בתי נתיב האבות. צילום: פלאש 90
בתי נתיב האבות. צילום: פלאש 90

 

אחת התושבות המשתתפות בסרטון, יעל דנהייר, העובדת כאחות בבי"ח שערי צדק שאלה: "אני יותר גרועה ממחבל? צריך להרוס לי את כל הבית?". התושבים מסבירים: "דחיית ההרס לא תפגע באף אחד, הואיל ורוב הקרקע היא אדמת מדינה, וגם לחלק הקטן שאינו מוכרז, כלל אין בעלים, . אנחנו אזרחי מדינת . מגיעות לנו זכויות שוות. בואו נסדיר את שכונת נתיב האבות עכשיו".

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא