2:55 17/01/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > תושבי מגרון מפגינים לפני טיסת נתניהו: "שעת מבחן למנהיגותו"
צילום: יח"צ מגרון

תושבי מגרון מפגינים לפני טיסת נתניהו: "שעת מבחן למנהיגותו"

למעלה ממאה מפגינים דרשו מנתניהו ערב נסיעתו לדרום אמריקה להעביר את ההחלטה על בניית קבע של יישוב עבורם: "בטוחים שרה"מ זוכר שבבית יש מי שסומך עליו"

למעלה ממאה תושבי מגרון הפגינו הערב (ראשון) בכניסה לנתב"ג בדרישה מראש הממשלה בנימין נתניהו, ערב נסיעתו לדרום אמריקה, לעמוד בהתחייבויותיו ולבנות את ישוב הקבע של מגרון.

הפגנת תושבי מגרון בנתב"ג
הפגנת תושבי מגרון בנתב"ג

התושבים החיים מזה 5 שנים בקראוונים, וכבר פונו בעבר מהשטח, הסבירו כי זו שעת כושר להעביר את ההחלטה על בניית קבע של היישוב במועצת התכנון העליונה שאמורה להתכנס בקרוב, ולהתחיל בבניה מיידית בשטח של ישוב הקבע. התושבים הזכירו את דברי נתניהו שאמר בישיבת הקואליציה לפני שבוע כי הבניה במגרון תאושר עד סוף החודש.

צבי גילה מראשי היישוב מגרון אמר בהפגנה: "אנו באים היום לוודא שעם המראתו של נתניהו, ההבטחות כאן בארץ יקויימו ולא ישארו תלויות באוויר. זוהי שעת המבחן של מנהיגותו", עוד הוסיף, "אנו מכירים את הלחצים המופעלים על ראש הממשלה מכל מיני גורמים זרים בנסיעותיו לחו"ל בנוגע לבנייה ויישוב הארץ. אנו בטוחים כי ראש הממשלה יזכור שבבית, יש מי שסומך עליו שהוא יקיים את ההתחייבויות למפוני מגרון."

 

טל מאיר

טל מאיר

כתבת ערוץ 20 לענייני התיישבות
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

קדצ בדואי

עלייה בגיוס הבדואים לצה"ל: "יש לנו נוער למופת"

תמיר ג'ואמיס, מפקד יחידת הגששים באיו"ש לשעבר ופעיל לגיוס בדואים לצה"ל הקים מכינה קדם צבאית למגזר הבדואי, מציין הישג מרשים ומודה: "יש בדרום בעיה"