הזמנה ל"הפנינג " בהרצליה

זעם רב ברשת החברתית ובקרב תושבי על עיריית שהודיעה על "הפנינג אביב חגיגי" המתוכנן למחר (שישי).

במסגרת האירוע, בין השעות 16:00-17:00 הכריזה העירייה על "משחק חיפוש ". הן מנהג נוצרי וחלק מהמנהג הנוצרי. בין השאר הביצה סימלה על פי הנצרות את ״חזרתו של ישו מהמתים״.

תושבים זועמים הגיבו בעניין ברשת החברתית ורבים הודיעו כי יחרימו את האירוע. נתנאל עמר כתב בזעם: "תושבי הרצליה! אני באמת מופתע… אני מאוד אוהב את העיר ואת העירייה אבל הפעם הם הגזימו! לחגוג חג נוצרי ועוד מהכסף שלנו?!? חג הפסחא הנוצרי – ביום בו נרצחו עשרות ומאות יהודים! כן כן, את היום בו קרו עלילות הדם, עיריית הרצליה חוגגת ובפומבי! ביזיון! הפנינג בהרצליה עם חגיגת מנהגי נצרות! הגזמתם!".

רחלי ויינר הגיבה וכתבה: ״מזעזע, כבר שבוע וחצי זה עובר אצלנו בקבוצות ומקומם אותי כל פעם מחדש. עיריית הרצליה לא טרחה לעשות אפילו לא חצי פעילות בשכונת הרצליה פיתוח שקשורה לחג הפסח, אבל חיפוש ביצי פסחא הם דאגו להעביר בקבוצות ולתלות בכל לוח מודעות אפשרי בשכונה. להגנתם אני אציין שהם הוסיפו תמונה של מצה על הכרזה שחס וחלילה לא נשכח שאנחנו יהודים.

למזלנו קיים הרב אריק מחב״ד הרצליה שדאג לארח בביתו ביום ראשון האחרון את מי שרק רצה לאפיית מצות, מזל שחב״ד נמצאים בשכונה בכדי לציין את החגים בפומבי כמו שצרי .

זו המנטליות של העירייה, בחלק מגני העירייה אין אמא ואבא של שבת, יש מקבלי שבת ולבנות לא שמים מטפחת (שחס וחלילה לא תהיה הדתה). אין גן דתי בשכונת הרצליה פיתוח והרצליה ב׳ (חוץ מגן חב״ד כמובן) למרות האוכלוסיה המסורתית שהולכת וגדלה. ישנם 3 מבני גנים ריקים וחס וחלילה שיקצו אחד נוסף לחב״ד על מנת שתהיה חלוקה בגילאים כמו שאר הגנים הממלכתיים בעיר, או שחס וחלילה עיריית הרצליה עם ממונה הרב תשפץ את הגן שגם ילדים שרוצים חינוך קצת יותר ערכי ייזכו לגן משופץ. לצעוק הדתה את זה יודעים יופי לעשות, אני מרגישה בדיוק ההפך שיש פה כפייה חילונית. מזעזע, תעודת עניות לעיר״.

ניתאי כהן כתב: "העיקר על דוכן חב״ד אומרים שזו הדתה וכאן יש להם מיסיונריות". 

 

ליעם גולן

ליעם גולן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.