לאחר שהונחו תושבי הצפון לשהות בביתם ולאחר שנחסמו הצירים סמוך לגבול הצפון בעקבות האירוע, הוחלט על הסרת המגבלות ופתיחת הצירים במרחב לתנועת אזרחים – התושבים יכולים לחזור לשגרה.

כתב ערוץ 20 בצפון עדן לוי מסר במשדר לערוץ כי התחושות כעת בקרב התושבים הרבה יותר טובות, "רואים חזרה הדרגתית לשגרה", בין היתר האזרחים חזרו לכבישים ולרחובות. בתוך כך יש עדיין הרבה סימני שאלה בקרב התושבים בשאלה האם האירוע הסתיים או שצפויים לנו עוד אי אלו אירועים. עוד דיווח כתבנו כי התושבים באזור היו במוכנות שיא לאירועים, בהתאם לדיווחים בימים האחרונים על תגובה אפשרית מצד חיזבאללה, "התושבים בגבול הצפון תמיד מוכנים להסלמה ויודעים איך להתנהל,הייתה היערכות מוקדמת לאירועים בעקבות המתיחות".

 

 

מראש עיריית קריית שמונה נמסר: "כשאנחנו חוזרים לשגרה, נסראללה ממשיך לשהות בבידוד. זה כל ההבדל"

מנגד גורמים בפיקוד הצפון אומרים: למרות הדיווחים האירוע לא יסתיים, השעות הקרובות הן מתוחות וקריטיות אי אפשר לדעת האם בחיזבאללה יסתפקו בתקרית הזאת שגם לא צלחה או שתנסה לנקום שוב.

כפי שדווח, צה"ל סיכל היום (שני) פיגוע של חוליית מחבלים בהר דב. אין נפגעים לכוחותינו.

מפרטים ראשוניים של האירוע עולה כי חוליית מחבלים ביצעה חדירה של מספר מטרים בודדים מעבר לקו הכחול לשטחה הריבוני של מדינת ישראל. "התצפיתניות זיהו את החוליה, והמחבלים היו בשליטת תצפית ואש לאורך כל האירוע", אמר דובר צה"ל, תא"ל הדי זילברמן.

כוחות צה"ל פתחו באש לעבר המחבלים, בין היתר בירי נק"ל, מקלעים, טנק, ומיסוך המרחב באמצעות מטחי עשן ארטילריים. החוליה נמלטה לשטח לבנון. בשלב זה לא ידוע באופן ודאי מצב המחבלים.

"האירוע מתנהל", הוסיף דובר צה"ל, "ימים מורכבים ומתוחים לפנינו, אנחנו ממשיכים לפעול על מנת להגן על הגזרה".

 

זירת האירוע

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.