דף הבית > אקטואליה וחדשות > תושבי דרום ת"א: "הגיע הזמן לפתרונות מעשיים"

תושבי דרום ת"א: "הגיע הזמן לפתרונות מעשיים"

במסיבת עיתונאים שכינסו היום במטה המאבק של התושבים, הציגו את התכנית לטיפול בבעיית המסתננים ואת דרישותיהם מממשלת ישראל

שפי פז בבג"ץ בשבוע שעבר. צילום: פלאש 90

תושבי דרום תל אביב המתנגדים להשארת המסתננים מאפריקה בשכונות קיימו הערב (ראשון) מסיבת עיתונאים ובה הצהירו על כוונותיהם בכל הנוגע למתווה הטיפול בסוגיית המסתננים.

מסיבת העיתונאים של מטה מאבק תושבי דרום תל אביב התקיימה תחת הכותרת: "הגיע הזמן לפתרונות מעשיים". במסיבת עיתונאים בה יציג מטה המאבק את התכנית שלו לטיפול בבעיית המסתננים ואת דרישותיו מממשלת ישראל.

בישיבה השתתפו שפי פז, סוזי צמח כהן, ואילה סינואני – ממובילות המחאה ופעילות חברתיות. "אנו קוראים לראש הממשלה להקים צוות משותף ומקצועי עם נציגי המאבק וללא פוליטיקאים, שיגבש מתווה מסכם עם לוחות זמנים", אמרו במהלך מסיבת העיתונאים.

"דורשים לפתוח את מתקן חולות"

"שבענו הבטחות, דיבורים וחיוכים", הוסיפו התושבים ואמרו: "אנחנו רוצים לראות התפתחות משמעותיות בשטח. נמשיך להיאבק".

הפעילה למען מאבק תושבי השכונות שפי פז אמרה כי התושבים: "מצפים שהממשלה תמשיך לטפל בפסקת ההתגברות. איננו מקבלים עדכונים ומבינים שיש הרבה פוליטיקה אבל זה לא מעניין אותנו יותר. שהממשלה תמצא את הדרך להפיל את בג"צ מהעץ הגבוה שהוא טיפס עליו".

"תושבי דרום תל-אביב לוקחים את היוזמה בידיים. אנחנו דורשים לפתוח את מתקן חולות. היה אסור לסגור אותו ולשחרר את האסירים. צריך גם להפעיל חוקים נגד מעסיקי מסתננים. להוציא פקחים לרחובות".

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

אולי יעניין אותך גם

המשטרה מבקשת את עזרת הציבור בחיפוש אחר נער מהשומרון

משטרת מחוז ש"י מחפשת אחר חן דוד אלפסי, כבן 14, שיצא אתמול מקרני שומרון ונעלם מאז. חן נראה לאחרונה בכיכר הכינור בקרני שומרון, כשהוא מנסה לעצור טרמפ