צילום מסך מתוך הפוסט של בצלם
צילום מסך מתוך הפוסט של בצלם

 

בישיבת ראשי הקואליציה שהתקיימה הבוקר (א') סוכם פה אחד על תמיכה בהקמת ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא מעורבות ממשלות זרות במימון התארגנויות פוליטיות ופעולות לפגיעה בחיילי צה״ל. עוד סוכם בישיבת ראשי הקואליציה, פה אחד, לקדם חוק שיחייב את קק״ל להעביר את התקציב הנצבר בקופתה, מעבר לצרכי התקציב של הארגון, שנאמד בסדר גודל של מיליארדים – לצרכים לאומיים.

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג הגיב להחלטת הממשלה להקים ועדת חקירה פרלמנטרית אשר תעסוק במערובתן של ממשלות זרות במימון פעולות הפוגעות בחיילי צה"ל ואמר כי: "תנועת 'אם תרצו' מתריעה זה קרוב לעשור על מעורבות זרה של ממשלות אירופה במדיניות הפנים ישראלית. רק בשנה האחרונה ראינו כיצד ממשלות אירופה מממנות בעשרות מיליונים ארגונים הרודפים את חיילי צה"ל, מגנים על מחבלים בבג"ץ ולוקחים חלק במסע להחרמת ישראל".

פלג הדגיש כי: "על מדינות אירופה לחדול מן החתרנות המדינית הבלתי דמוקרטית שהן מפעילות נגדנו ולהפנים כי מדינת ישראל היא מדינה עצמאית וריבונית, בעלת זכות יסוד להגדרה והגנה עצמית. בחמש השנים האחרונות, העבירו הממשלות הזרות כרבע מיליארד שקלים לטובת ארגונים שתולים. תנועת 'אם תרצו' תמשיך לפעול ולחשוף את המעורבות של ממשלות אירופה והקרן החדשה לישראל בפגיעה בחיילי צה"ל ותפעל למנוע מארגונים הממומנים על ידן כל הטבה ציבורית. זהו יום חג לדמוקרטיה הישראלית".

 

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20