התוצאות המאכזבות של הקבוצות הישראליות באירופה בשבוע האחרון מעמידות בספק את היכולת של כל ארבע הנציגות שלנו להגיע לשלב הבתים בליגת האלופות ובליגה האירופית. קשה לומר כי הנציגות שלנו קיבלו היום הגרלה נוחה בסיבוב השלישי מכיוון שהגרלה נוחה הן קיבלו כבר בסיבוב הנוכחי ועדיין לא הצליחו להשיג תוצאות מתאימות שמבטיחות להן עלייה לשלב הבא.

אבל בכל זאת, ההגרלה שנערכה בניון שבשוויץ היום בצהריים היא בהחלט הגרלה סבירה מאוד עבור מכבי תל אביב, בית״ר ירושלים ומכבי חיפה.

אופא

 

כל שלוש הישראליות היו מדורגות ולכן קיבלו הגרלות סבירות, בתקווה שהן יעלו לשלב המוקדמות השלישי. המשחק הראשון ייערך ב-28 ליולי, והגומלין ב-4 לאוגוסט.
מכבי תל אביב עם יתרון של שער חוץ במשחק נגד קייראט הקזחית בתוצאת תיקו 1:1 קיבלה את ההגרלה הטובה ביותר מבין הישראליות, והיא תפגוש את פנדורי הרומנית.
פנדורי הדיחה את הפועל תל אביב במוקדמות הליגה האירופית לפני שנתיים, מדובר ביריבה שמכבי לא תתקשה לעבור אם אכן יעברו את הקזחים. המשחק הראשון ייערך ברומניה.

מכבי חיפה צריכה לעבור את נומה קאליו האסטונית אחרי הכישלון הגדול במשחק הביתי השבוע, עם ה-1:1 המאכזב. רוני לוי וקבוצתו יפגשו בסיבוב הבא את המנצחת בין זימברו קישינב לאוסמנליספור הטורקית, כשבמפגש הראשון בין הקבוצות במולדובה נפרדו השתיים ב-2:2. המפגש הראשון יתקיים מחוץ לישראל.

בית"ר ירושלים היחידה שניצחה במשחקים בשבוע האחרון מבין הישראליות במוקדמות הליגה האירופית עם ניצחון חשוב במשחק הראשון על אומוניה ניקוסיה בטדי 0:1, תיאלץ לעבור את הקפריסאים בגומלין ואז תחכה למנצחת בין סלובן ברטיסלבה הסלובקית ליגלבה הלטבית שנפרדו ב-0:0 במשחק הראשון בסלובקיה. גם בית״ר תשחק את המשחק הראשון בחוץ והגומלין בטדי.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20