עמוד ראשי האולפן הפתוח חדשות 20 הפטריוטים ריקלין ושות
דף הבית > התוכניות שלנו > לפני כולם > תיעוד מיוחד: ביקור בקבר יוסף בצל עימותים עם פלסטינים

תיעוד מיוחד: ביקור בקבר יוסף בצל עימותים עם פלסטינים

ערוץ 20

מיוחד ובלעדי: מאות ביקרו הלילה בקבר יוסף תחת ובפעם הראשונה מזה שנתיים התאפשר ביקור גם בתל העתיקה, זאת בצל עימותים עם פורעים .

כל לקבר  יוסף בשכם – היא מבצע צבאי. אוטובוסים ממוגנים ירי ליווי של אמבולנסים ואבטחה כבדה של מאות לוחמים  תחושת הביטחון שברירית מאוד. בפעם הקודמת  שישראלים נכנסו לקבר יוסף הם נרגמו באבנים. גם הפעם תושבי שכם נערכו לכניסה הצפויה. הבעירו צמיגים ומלאו את הדרך במחסומי אבנים. הפלסטינים תיעדו את החיילים ושיירת האוטובוסים בשכם וגם את המשטרה הפלסטינית שנמנעה מלהתקרב למבקרים הישראלים.

הכניסה לתל שכם. צילום: ערוץ 20
הכניסה לתל שכם. צילום: ערוץ 20

 

הכניסה לקבר יוסף מתקיימת פעם בחודש והוא נמצא תחת שליטה ישראלית מלאה, נמצא תחת והכניסות אליו נדירות ביותר.  אתמול התקיים סיור של בית ספר שדה 'שבי שומרון' לקבר יוסף, בערב ט"ו בשבט. הפעם מטרתם העיקרית היא להגיע לתל שכם, המכונה תל בלאטה, שנמצא סמוך מאוד לבתי התושבים. את הביקור ליוו כל העת הפרות סדר קשות. החיילים הרחיקו את המתפרעים בירי הרתעתי ובירי של גז מדמיע בכמויות גדולות. האוויר היה רווי בגז והגיע למתחם שבו המבקרים הישראלים. במקביל לסיור בתל בלטה התקיימה תפילה בקבר יוסף לכבוד ט"ו בשבט.

הסיור הלילי. צילום: ערוץ 20
הסיור הלילי. צילום: ערוץ 20

 

בסיומו של סיור טעון מאוד, המבקרים נערכים להיפרד מהמקום. עם הפצעת השמש על שכם, כבר עוד יותר מסוכן להסתובב כאן. "הלוואי שהיינו יכולים ליהנות במקום הזה באור יום מקבלים אותנו באור יום", אומרת אחת המבקרות. "אפילו היינו משלמים".

השאלה האם יכולה להתקיים כאן מציאות אחרת נשארת תלויה באוויר.

כניסה לקבר יוסף

הסיור הלילי. צילום: ערוץ 20
הסיור הלילי. צילום: ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

ממה הם מפחדים? | השמאל מתגייס כנגד ועדת החקירה

בעקבות החלטת הליכוד להצביע בעד הקמת ועדת חקירה לבדיקת ניגודי העניינים של שופטי בג"ץ, שרים וח"כים מכחול לבן וממפלגת העבודה מתקיפים