מבזקים
דף הבית > התוכניות שלנו > לפני כולם > "עד שזה לא פוגע בך אתה לא מבין את גודל הכאב"

"עד שזה לא פוגע בך אתה לא מבין את גודל הכאב"

תאונה מחרידה: האמא שַׁילִי נהרגה יחד עם בתה התינוקת יעל: בחודש יולי אירעה תאונה מחרידה בכביש 40 בנגב. שי לי קתאלי עצרה בשולי הכביש כדי לטפל בתקלה טכנית ברכב הוציאה את ביתה יעל בת השבעה חודשים מהמושב האחורי ושתיהן נדרסו למוות. שי לי הותירה אחריה את בן זוגה נדב, ושני ילדים קטנים, איתן בן השמונה  ויערה בת שש. נדב, בעלה, הסכים להתראיין ל"לפני כולם" כדי לנסות להעביר את גודל הכאב והאובדן שהם חשים מאז וכדי לעורר מודעות בקרב הנהגים לנהיגה בטוחה יותר

"התמודדות קשה מאד מאד מורכבת, כאב שלא עובר עמוק בתוך הלב, התמודדות עם הרבה רגשות, געגועים וכאב עם צער גדול, עצב, כעס ועם החיים שצריך להמשיך ושני ילדים מקסימים שנשארו"

"איתן בן 8.5 ויערה בת ה-6. סיפרתי להם את האמת, בדיוק מה שקרה, ממש בבוקר למחרת התאונה, זה היה אחד הדברים הכי קשים שיצא לי לעשות בחיים – לספר להם, הם התחבקו ובכו, התחבקנו, אני בכיתי, בהחלט לא קל"

"אני נזכר בזה, דיברתי איתה בטלפון בזמן שהנהג שדרס פגע בה, ואז נפל לה הטלפון מהיד. תחושה נוראית למרות שבהתחלה לא באמת הבנתי מה קרה, לא הבנתי שפגע בהן רכב"

"זאת הסיבה היחידה שהסכמתי להתראיין, זה לא ייאמן – אנחנו רגילים לשמוע על זה בעיתון ובחדשות שעוד הרוג, עוד תאונה ועוד אנשים נפגעו בתאונות בדרכים אבל עד שזה לא פוגע בך, במשפחה הגרעינית שלך אתה לא באמת מבין מה גודל הכאב, האובדן. והסיבה שאני מדבר כדי לנסות להעביר עד כמה כואב לנו, עד כמה קשה לי ולילדים המקסימים לכל המשפחה שלנו, להורים של שי לי להורים שלי לאחים, למשפחה המורחבת. קשה לתאר את גודל הכאב ואולי אנשים יכולים לנסות להבין שהם צריכים לנהוג יותר בזהירות ובמודעות לכביש, להתעסק בפחות דברים מסביב, להיות יותר עירניים. ברגע זה פוגע זה פשוט נורא".

"יש לי תמיכה גדולה של המשפחה, החברים הקרובים וחברי הקיבוץ. יש תמיכה גדולה של אנשי מקצוע – מורים, מדריכים בבתי ילדים ופסיכולוגיים, מהמועצה שתומכים. כל שאלה התייעצות או הכוונה יש לי כתובת לאן לשאול ולהתייעץ".jQuery('.shareTochnitIcon').click(function(){ jQuery(this).siblings().toggleClass('hideInDesktop'); jQuery(this).siblings().toggleClass('hideInMobile'); });