מבזקים
דף הבית > התוכניות שלנו > לפני כולם > "מה הזוי בקריאה להילחם באלימות החיילים ואכזריות המתנחלים"?

"מה הזוי בקריאה להילחם באלימות החיילים ואכזריות המתנחלים"?

שרת התרבות מירי רגב תקפה הבוקר (א') בחריפות את תיאטרון יפו בעקבות הקרנת הסרט בערב תמיכה בשם "אני השהיד הבא" לכבודה של המשוררת הערבית-ישראלית דארין טאטור, הנאשמת בהסתה לאלימות ובתמיכה בארגון טרור. בסרטון, שאת חלקו העלתה רגב לעמוד הפייסבוק שלה, זוכים לשבחים המחבלים הפועלים נגד חיילי צה"ל ולאורכו שזורים פלסטינים שזורקים אבנים ובקבוקי תבערה לעבר חיילים ונקראים גיבורים. "היאבק בגזילת המתנחל ולך בשיירת השהידים. היאבק עמי היאבק בהם", שרה המשוררת על רקע התמונות. בראיון ל'לפני כולם', אמר דורון תבורי, ממשתתפי ערב התמיכה במשוררת המואשמת, כי אין כל בעיה בסרטון. לדבריו, "הסרטון קורא להילחם באלימות החיילים ובאכזריות של המתנחלים", ו"לא קורא לאלימות נגד אזרחים ישראלים".

בראיון שהפך למתלהם, שאל תבורי האם "לקרוא להתנגדות לכיבוש זה הזוי?". על הטענות כי השיר שמלווה לסרטון קורא לאלימות נגד חיילים, השיב השחקן: "אני לא רוצה שהחיילים שלנו יהיו שם בכלל. אני מתנגד לכיבוש בכל נפשי ומאודי".

"למה מירי רגב יכולה להראות בפייסבוק שלה את הסרטון ואני לא יכול להראות את זה במסגרת של תיאטרון?", תהה בעודו מתעלם מההקשר הביקורתי בו העלתה רגב את הסרטון, לעומת התמיכה אותה הפגינו בתיאטרון לתוכנו.

בימים אלה פתחה השרה רגב במאבק לפסילת ההצגה ואף ניסתה לעצור את תקצובו של התיאטרון, אולם היועץ המשפטי לממשלה הבהיר לה כי הסמכות לכך נתונה במשרד האוצר. השרה הבהירה כי תפנה לשר האוצר בעניין זה על מנת שישתמש בסמכותו.

בפתח ישיבת הממשלה קראה רגב ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ולשר האוצר משה כחלון להשתמש בסמכותם ולעצור את התקצוב לתיאטרון יפו. "כן, גם אני לא האמנתי", אמרה רגב בהתייחס לתכנים המסיתים שהוקרנו בהצגה. "זה קרה בתיאטרון יפו שהפך מבימת תרבות לבימת טרור. הגיע הזמן ששר האוצר והיועץ המשפטי לממשלה יממשו את סמכותם בחוק יסודות התקציב וימנעו תקצוב מוסדות תרבות המסיתים נגד מדינת ישראל וחותרים תחתיה. אם הם לא מסוגלים לעשות את זה, שיתנו לי לעשות את זה". רגב אף סיפרה שפנתה למפכ"ל המשטרה שיפתח בחקירה נגד אנשי התיאטרון בחשד להפצת הסתה.