עמוד ראשי האולפן הפתוח חדשות 20 הפטריוטים ריקלין ושות
דף הבית > התוכניות שלנו > לפני כולם > "כל מי שיקרא את הספר יחשוב שרומן חף מפשע"

"כל מי שיקרא את הספר יחשוב שרומן חף מפשע"

ערוץ 20

, רעיתו של , שהורשע ברצח הילדה ז"ל בשנת 2006 פונה אל הציבור במסגרת פרויקט מימון המונים ומבקשת סיוע כספי בהוצאה לאור של ספר שכתבה בשם "האיש שלא היה שם". הערב, היא התראיינה לנועם אמיר בתכנית "" וסיפרה על איך היוזמה התחילה ולמה היא עדיין כל כך נלחמת.

שלום לאולגה זדורוב

"שלום וערב טוב, נועם"

12 שנים אחרי, ואחרי אין סוף ערכאות בבתי המשפט, את הולכת לכתוב ספר ואני מבין שאת הולכת לספר בספר כמה פרטים שעד היום לא נחשפנו אליהם

"נכון מאוד, קודם כל אני כבר כתבתי את הספר, הוא נמצא ממש לפני עריכה והדפסה, וכאן אני באה וחושפת גם את הדברים האישיים שלי עם רומן, גם מפגש ראשון וחיים משותפים יחד וגם נוגעת בפרשה עצמה. מביאה את כל הדברים מהזווית שלי ומהזווית של רומן. אני רוצה שאנשים יחשפו להרבה פרטים ולהרבה דברים בעצם שעד היום לא היו גלויים ואני בטוחה שכל אחד שיקרא את הספר ימצא אותו מאוד מרתק ומאוד מעניין והוא גם יוכל להסיק מסקנות ולהגיע לדעה הפרטית שלו. אני בטוחה שהיא תהיה שרומן חף מפשע".

כן, אבל איך אחרי כל הערכאות נשאר בכם הניצוץ להמשיך ולהיאבק על חפותו של רומן

"כשמאמינים באמת, נלחמים על האמת. אני מאמינה בחפותו ואני אלחם עד השלב הכי רחוק. אני מאוד רוצה שכל עם ישראל ייכנס איתנו יחד למלחמה הזו, ואני רוצה שיחד עם עם ישראל נשיג ונגיע לצדק שלא נעשה עד היום. אני מזמינה את האנשים לרכוש ולקרוא את הספר, תמיכה ברכישה מוקדמת תעזור לי מאוד. הם לא יצטערו על הקריאה."

את מבינה שככל שתמשיכו לעמוד על דעתכם שרומן זדורוב לא ביצע את הרצח של תאיר ראדה וככל שתנציחו את זה כמו למשל בספר שכתבת ותמשיכו את המלחמה גם בחלק התקשורתי, אתם תשללו ממנו את היכולת לעמוד אי פעם בפני וועדת שחרורים, כי ברור לך שבשביל שמדינת ישראל, על חוקיה ומשפטיה, תכיר ברומן זדורוב כמי שרשאי לצאת לאיזשהו סוג של שיקום, הוא קודם כל חייב להודות במעשה. דבר שברגע זה לא מקובל עליכם ובטח שלא על הפרק

"אם הוא לא עשה את זה עד עכשיו, הוא לא יעשה את זה בחיים. היו לו הרבה הזדמנויות בעבר לסגור עסקה עם הפרקליטות, להודות במשהו ולשבת תקופה קצרה. בעלי אמר שאחרי טעות אחת הוא לא יחזור עליה עוד פעם והוא לא יודה במשהו שהוא לא עשה. זה היה בעבר וזה לא יקרה שוב, ולא מעניין אותו אם הוא יישב במאסר עולם או 20 שנה או 30 שנה, הנושא של ההודאה לא אקטואלי בשבילו, הוא לא מוכן להודות."

593
לא מוכן להודות. רומן זדורוב

אני חוזר אלייך ואל הספר. אולי תשתפי אותנו בפרט משפטי אחד כהכנה לקריאת הספר. אנחנו עוד לא שמענו עליו עד היום, אולי יש משהו שיאיר את עיננו מחדש.

"בספר אני באה ומספרת את הראיות והעובדות האמתיות שהיו במשפט, שנאמרו על ידיד רומן בלי להוציא את הדברים מהקשרם ובלי לחתוך את ההקלטות. אני באה ופותחת את הלב והנשמה שלי ומספרת לאנשים איך שזה היה באמת".

בואי שתפי אותנו כמה רומן היה שותף בכתיבת הספר?

"הוא לא היה שותף בכלל. הוא התחיל לכתוב את הספר לפני הרבה שנים אבל בעקבות שבירה שעבר הוא הפסיק. אני לקחתי את החומרים שלו והכנסתי אותם לספר כדי שכולם יוכלו לדעת אותם. הוא גילה על זה שאני כותבת את הספר רק לפני כמה ימים".

אולי יעניין אותך גם

לאחר ההסכם: איחוד האמירויות הערביות מי את?

המדינה העשירה שנמצאת במתח מתמיד עם איראן, הוקמה רק לפני 50 שנה, אך כבר נחשבת למעצמה ערבית