מבזקים
דף הבית > התוכניות שלנו > לפני כולם > ישראל דואגת לתושבי עזה, חמאס דואג לטרור

ישראל דואגת לתושבי עזה, חמאס דואג לטרור

מעבר כרם שלום שב היום לפעילות לאחר שנסגר בעקבות השמדת מנהרת הטרור של חמאס. כ-1000 משאיות עם מזון, מלט וציוד חקלאי ייכנסו היום לרצועה, ציוד הכרחי וחשוב לנוכח המשבר ההומניטרי ברצועה.

רק בשנה האחרונה נכנסו דרך המעבר הזה 570 טונות מזון, מעל 7000 טונות של ציוד רפואי, שלושה מיליון טון חומרי בנייה, ושניים-עשר טון ציוד חקלאי. במערכת הביטחון מבינים שמדובר בעורק החמצן המרכזי של הרצועה היום ולכן כל השבתה של מעבר כרם שלום הייתה גורמת לנזק משמעותי.

אבל בזמן שמדינת ישראל דואגת לתושבי עזה, את שלטון החמאס זה ממש לא מעניין. הם מעדיפים להשקיע את המיליונים שהם מקבלים מאיראן וממדינות אחרות בתשתיות טרור במקום בתשתיות אזרחיות.

תקציב הזרוע הצבאית של חמאס בשנה החולפת היה 260 מיליון דולר. 260 מיליון דולר לייצור רקטות וחפירת מנהרות. המצב ההומניטרי המחפיר בעזה כמובן משרת אותם, ככל שהמצב גרוע יותר כך אפשר לספר לקהילה הבינלאומית שהכל באשמת ישראל. צה"ל בינתיים ממשיך לשכלל את דרכי הפעולה שלו כדי להגן על אזרחי ישראל, חבל שבצד השני ממשיכים לייחל להשמדת ישראל במקום לנסות לשקם את הרצועה. אנחנו מתחילים.jQuery('.shareTochnitIcon').click(function(){ jQuery(this).siblings().toggleClass('hideInDesktop'); jQuery(this).siblings().toggleClass('hideInMobile'); });