מבזקים
דף הבית > התוכניות שלנו > לפני כולם > חוטובלי מגבה: "שוברים שתיקה פוגעים בישראל"

חוטובלי מגבה: "שוברים שתיקה פוגעים בישראל"

"האופוזיציה מציעה דיפלומטיה של כניעה – אנחנו מציגים דיפלומטיה עם עקרונות", סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי מגבה את החלטת רה"מ לבטל את פגישתו עם שר החוץ הגרמני, בעקבות תמיכתו ב'שוברים שתיקה'.

לדבריה של חוטובלי, "החלטת רה"מ מאוד מוצדקת. שוברים שתיקה הוא לא ארגון שמאל, הוא ארגון ששם לו למטרה להכפיש את שמם של חיילי צבא הגנה לישראל ולהפוך אותם לפושעי מלחמה. הדבר הזה הוא קו אדום בעיניי ממשלת ישראל ואנחנו עושים מאבק אקטיבי. האופוזיציה מציעה דיפלומטיה של כניעה – אנחנו מציגים דיפלומטיה עם עקרונות, דיפלומטיה שיש בה קווים אדומים, ואחד הקווים האדומים שלנו הוא שמירה על כבודם ושמם הטוב של חיילי צה"ל".

"אם הארגון הזה היה באמת רוצה לתקן את צה"ל מפנים", סבורה סגנית השר, "הוא היה פונה למצ"ח, הוא היה פונה לבית המשפט העליון הישראלי, הוא היה פועל בכל הכלים שמערכת דמוקרטית כמו זו שפועלת באופן אקטיבי מאוד במדינת ישראל והיה מנסה את המערכת בתוך מדינת ישראל".

עם זאת, מבהירה חוטובלי כי מבחינתה אין כל בעיה בכך שראש האופוזיציה יצחק הרצוג ייפגש עם שר החוץ הגרמני, בניגוד לארגון 'שוברים שתיקה' שהוא לדבריה "לא גורם בשמאל הישראלי, אלא מדובר בארגון שמבוסס על שקרים ומשתמש בשמם של חייל צה"ל על בסיס עדויות אנונימיות". חוטובלי מדגישה "אנחנו לא נחבק את אלו שמחבקים את אותם ארגונים שמוציאים את דיבת המדינה רעה".