מבזקים
דף הבית > התוכניות שלנו > לפני כולם > חבר של אזריה: "המערכת בוגדת בנו"

חבר של אזריה: "המערכת בוגדת בנו"

לוחם כפיר אלאור אזריה השתחרר משירותו הצבאי והועבר בשעת בוקר מוקדמת למעצר בית בבית משפחתו שברמלה. שם, חיכו לו שלטי "כמה טוב שבאת הבייתה" ו"אלאור אזריה לחופש נולד". אזריה עבר למעצר בית מלא בבית הוריו ברמלה עד לסוף החודש, אז צפויה הכרעתם של שופטי בית הדין לערעורים בעניינו. הוא יורשה לצאת מביתו רק בסופי השבוע לתפילות בבית הכנסת, בליווי אחד מהוריו.

חברו של אזריה, אור אילון, אומר בראיון ל'לפני כולם' כי הוא "דבר ראשון מרגיש קצת שמחה שהוא חזר קצת הביתה, קצת מנוחה בבית לפני הדיון ב-30 לחודש". אך "מצד שני", הוא אומר "אני מרגיש קצת תסכול וכעס רב על המערכת הצבאית בעיקר ובפרט על הקצינים בגדוד".

על הקושי של החברים לשתוק ולא להתבטא באופן ציבורי בשל היותם חיילים עד היום, אומר אילון כי "בסופו של דבר החברים שלי השתחררו, הם אזרחים, ברגע שגזרת את החוגר זהו אף אחד לא יכול לדבר איתך. גם אם המח"ט היה בא אלי ואומר לי אתה לא יכול לדבר, יאיים עלי, הייתי אומר לו תשמע אני אזרח ואגיד מה שאני רוצה, אתבטא איך שאני רוצה, כי אני כבר לא במערכת הצבאית ולא חייב לאף אחד שום דבר".

"גם אחרי שאתה יוצא מהמערכת מנסים להשתיק אותך"

"במשך כל הפרשה כל כך הרבה דברים הושתקו, המון דברים הושתקו, בין אם זה בפרשה עצמה ובין אם זה אנשים עצמם", אומר אילון. "ועכשיו, גם אחרי שהחברים שלנו יצאו החוצה מהצבא והם אזרחים כשורה, גם אז מאיימים עליהם ולא נותנים להם לדבר ומפחידים אותם, ונוצרת פה בעיה שהמערכת בוגדת בך. גם אחרי שאתה יוצא מהמערכת מנסים להשתיק אותך, להקטין אותך ולדחוף אותך מתחת לבלטות, בשביל שאתה לא תדבר ותגיד את מה שיש לך להגיד ואת מה שבאמת קרה שם, וזה לא משנה איך שהם מרגישים בסופו של דבר".

לבסוף סיכם אילון, "אני אוהב אותו, הוא אח יקר לכולנו. כולנו אוהבים אותו, כולנו לצידו ויהיה בסדר בסופו של דבר".jQuery('.shareTochnitIcon').click(function(){ jQuery(this).siblings().toggleClass('hideInDesktop'); jQuery(this).siblings().toggleClass('hideInMobile'); });